Geri Dön

Finans yarışmasında başvurular sürüyor

Finans alanında kariyer hedefleyen ve finansı bizzat deneyimlemek isteyen öğrencilerin buluşma noktası Boğaziçi Finance Challenge’ın son başvuru tarihi 17 Kasım.

Finans yarışmasında başvurular sürüyor

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün dlediği etkinlik ‘Finance Strikes Back’ mottosuyla yola çıkıyor. Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün alt kurulu olan Finans ve Denetim Alt Kurulu tarafından düzenlenen yarışma, tüm üniversite öğrencilerine açık olarak yapılıyor.

3 etaptan oluşuyor

Başvuru, ön eleme ve final olmak üzere 3 temel etaptan oluşan yarışmanın misyonu; kariyerlerine finans alanında başlamak isteyen öğrencilere finansı bizzat deneyimleme fırsatı sunarak, eğitimler, ödüller ve deneyimsel çalışmalar vasıtasıyla destek vermek. Katılımın ücretsiz olduğu yarışma ACCA Turkey tarafından verilecek ön eleme ile başlayacak. 7-8 Aralık’ta Doç. Dr. İbrahim Turhan, Ahmet Berker Argun, Prof. Dr. Ceylan Onay, Atilla Köksal, Prof. Dr. Vedat Akgiray, Ali Coşkun ve Bülent Şenver’in bulunduğu özgün danışman kadrosuyla belirlenen 8 ekip finale kalacak. Final etabı, Garanti BBVA , P&G ve Şişecam’ın round sponsorluğunda gerçekleşecek. Finale kalan tüm ekiplerin ödül aldığı, eğitim, staj ödülleri gibi pek çok ödülün verileceği yarışmanın büyük ödülü ise Paris seyahati olacak.

Antalya'da görülen 'ay balığı' şaşırttıAntalya Körfezi'nde amatör balıkçılar tarafından Akdeniz ekosisteminde nadir görülen "ay balığı" görüntüledi. Antalya Balıkçı Barınağı'ndan denize açılan kaptan Mehmet Sezgin Saman ve beraberindeki amatör balıkçılar, Beldibi Mahallesi açıklarında su yüzeyinde bir balığın yüzgecini fark etti. İlk anda balığın köpek balığı olduğunu düşünen balıkçılar, yaklaştıklarında Akdeniz'de nadir görülen ve bilimsel adı "mola mola" olan ay balığı olduğunu fark etti. Tekneye 2 metre kadar yaklaşan balığı görüntüleyen balıkçılar, şaşkınlıklarının yanı sıra büyük heyecan yaşadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber