FKB’nin yeni başkanı Aynur Eke oldu

Finansal kiralama, faktoring ve finansman şirketlerini temsil eden Finansal Kurumlar Birliği’nin (FKB) yedinci olağan genel kurulunda FKB’nin sektör temsil kurulu, yeni yönetim kurulu ve başkanı seçildi. FKB’nin yeni başkanı Vakıf Faktoring Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Aynur Eke oldu.

FKB’nin yeni başkanı Aynur Eke oldu

Eke, seçilmesinin ardından şu açıklamayı yaptı:

“Bayrağı devraldığım Adem Duman’a ve onun yönetiminde yer alan tüm yönetim kurulu üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca beni bu göreve uygun gören tüm FKB üyelerine çok teşekkür ederim, onların bu güvenine layık olmanın gayreti içerisinde olacağım. Yeni yönetim kurulu olarak, sektörlerimizin dinamiklerine ve hassasiyetlerine şimdiye kadar olduğu gibi birleştirici, uzlaştırıcı bir yaklaşımla katkıda bulunmayı hedefliyoruz.”

Deneyimli finansçı

Meslek hayatına Maliye Bakanlığı Araştırma ve Geliştirme Dairesi’nde başlayan Aynur Eke, 1989-1993 arasında Vakıflar Bankası’nda müfettiş olarak çalıştı. Eke, 1994’ten 2008’e kadar yine aynı bankanın İstanbul’daki çeşitli şubelerinde müdür olarak görev yaptı. 2008’de Vakıflar Bankası’nın İstanbul 2. Bölge Müdürü olarak atanan Eke 2013’ten itibaren Vakıf Faktoring Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurlu üyeliği görevini yürütüyor.

Eke başkanlığındaki FKB Yönetimi Kurulu’nda Turkcell Finansman Genel Müdürü Adem Duman ile Burgan Finansal Kiralama Genel Müdürü Cüneyt Akpınar da başkan verili olarak görev yapacak.

Mersin'de sahte içki operasyonuMersin'in Tarsus ilçesindeki sahte içki operasyonunda, 102 şişe etil alkol ele geçirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber