Garanti’den enflasyona endeksli 3 yeni ürün

Garanti Bankası, enflasyona karşı Türk Lirası’nın değerini koruyan, tasarruf tabanını genişletmeye katkı sunan enflasyona endeksli üç yeni ürün geliştirdi.

Garanti’den enflasyona endeksli 3 yeni ürün

Banka mayıs ayı itibariyle müşterilerinin kullanımına sunduğu Enflasyona Endeksli Uzun Vadeli Mevduat, Ara Faiz Ödemeli Mevduat ve Faiz Korumalı Mevduat ürünleri ile enflasyonun üzerinde faiz getirisi taahhüdü verdiğini duyurdu.

Garanti’nin Enflasyon Endeksli Uzun Vadeli Mevduat ürünü, 367 - 400 gün vade süresinde açılabiliyor ve stopaj oranı uygulanmıyor. Vade sonunda ise TÜİK tarafından açıklanan en güncel “TÜFE endeksi yıllık değişim oranı ve ürün özelinde belirlenen ek faiz” üzerinden faiz sunuyor.

Minimum 92 gün vade üzerinden açılan Enflasyona Endeksli Faiz Korumalı Mevduat’ta ise, müşterilere hesap açılış sırasında sabit bir faiz oranı taahhüt ediliyor.

Vade sonunda, hesap açılışında belirlenmiş olan “sabit faiz oranı” ile “TÜFE endeksi yıllık değişim oranı ve ürün özelinde belirlenen fark faizi” karşılaştırılıyor, hangi faiz oranı daha yüksekse, yüksek olan faiz oranı uygulanıyor.

Ekonomiye destek

Enflasyona Endeksli Ara Faiz Ödemeli Mevduat ürününde de Faiz Korumalı Mevduat ürünündeki gibi faiz uygulanmakta olup, ürün 367-400 gün arası vadelerle açılabiliyor ve müşterilere hesap açılışında belirlenmiş sabit faiz oranı üzerinden aylık, üç aylık ya da altı aylık dönemlerle faiz geliri alma imkânı sunuyor.

Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Akten, “Garanti olarak müşterilerimizin istek ve beklentilerine en uygun ürünleri en doğru zamanda geliştirmek her zaman önceliğimiz oldu.

Enflasyon endeksli mevduat ürünlerini geliştirerek ülke ekonomimizi destekleyen çalışmalarımıza her geçen gün yenisini eklemekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Buzdolabındaki yılan korkuttuMalatya'da, bir evin buzdolabına giren yılan, paniğe neden oldu. Yılan, itfaiye ekipleri tarafından yakalanarak, doğaya salındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber