Gayrimenkulde global şov

Gayrimenkul sektörünün dünya çapında buluşma noktası olan Cityscape Global fuarı başladı. Dubai’deki fuarda uluslararası firmalar mevcut ve yeni projelerini tanıtıyor.

Gayrimenkulde global şov

Dünyanın en prestijli gayrimenkul fuarlarından olan Cityscape Global 2017 Dubai’de başladı. Bu yıl da yoğun katılıma sahne

Gayrimenkulde global şov
olan fuar 3 gün sürecek. Gayrimenkul sektörünün nabzının attığı fuarda geliştiricilerden mimarlara, mühendislik firmalarından tüketiciye kadar pek çok taraf buluşuyor. 16’ncısı gerçekleştirilen fuarda pek çok uluslararası firma yeni projelerini görücüye çıkarırken, sektöre yönelik etkinlikler de düzenleniyor.

Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Kore ve Gürcistan’dan ilk defa firmaların katıldığı Cityscape Global Fuarı’nda 23 ülkeden 300 katılımcı yer alıyor. Geçen yıl 179 ülkeden 38 bin ziyaretçinin katıldığı fuarda 2017’de bu sayının geride bırakılacağı ifade ediliyor.

Vatandaşlık etkisi

Fuara Türk firmalar bu yıl düşük katılım gösterse de mevcut ve yeni projelerini tanıtmaya başladı. Projelerin maketlerle sergilendiği fuarda, İstanbul ve Türkiye tanıtımı yapılıyor. Türkiye’den toplam 14 geliştirici, mimarlık ve mühendislik ofisi bulunuyor. Firmalar projeleriyle birlikte şehrin ve ülkenin yatırım potansiyeli, yeni fırsatlarına dikkat çekiyor.

Fuara gelerek hem Türk, hem de diğer firmaları ziyaret etmesi beklenen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum da yer alarak sektöre desteğini gösteriyor.

Yabancılar için yapılan KDV düzenlemesi ve 1 milyon dolarlık gayrimenkul alımı karşılığında verilen vatandaşlık hakkı ardından Türkiye’nin katıldığı ilk fuar olan Cityscape Dubai’de Türk firmalar düzenlemeleri anlatıyor. Yıllık yaklaşık 5 milyar dolar olan yabancıya satışın artırılması amacıyla hükümet tarafından gerçekleştirilen düzenlemelerle ilgili bilgi verilirken, yabancı alıcı da konuya yoğun ilgi gösteriyor.

Türk firmalara teşvik

Cityscape Fuarları Türkiye Temsilcisi İstexpo Genel Müdürü İsmail Sezen, “Dubai, politik gelişmelerden uzak ve etkilenmesi de söz konusu değil. Dolayısıyla Dubai pazarında Türk firmalarına herhangi bir baskı ya da ayırımcılık uygulanması mümkün değil. Aksine firmalarımızın bu pazarda daha çok iş yapması teşvik ediliyor” dedi.

EXPO 2020 görücüye çıktı

2020’de Expo’ya ev sahipliği yapacak olan Dubai, hayata geçireceği projeleri Cityscape’de görücüye çıkardı. Buna göre Expo faaliyetleri için 4.3 kilometrekarelik alanda dev bir merkez inşa edilecek.

Satış izni de verildi

Fuarda proje geliştirici firmalara ilk kez fuarda sıcak satış izni verildi. Geçmiş yıllarda fuar alanında ön talep alınıyor ancak ödemeler fuarda yapılamıyordu. Bu yıl bu hak sadece Dubai’de proje geliştiren firmalara verildi. Yetkililer fuarda verilen bu iznin yeniden duraklama dönemine giren Dubai gayrimenkul piyasasını hareketlendirmesi için verildiğini ifade etti.

11 projeyle çıkarma yaptı

Cityscape Global’e 11 projesiyle katılan Artaş İnşaat, 1.2 milyar lira yatırım değerine sahip Avrupa Konutları Yamanevler projesinin de lansmanını yaptı.

Artaş İnşaat, dünyanın en büyük gayrimenkul fuarları arasında yer alan Dubai Cityscape’ye bu yıl 11 projesiyle katıldı. 1.2 milyar lira yatırım değerine sahip Avrupa Konutları Yamanevler projesinin de lansmanını Dubai’de yapan firma, fuarda körfezli yatırımcılardan büyük ilgi gördü.

Artaş İnşaat, lansmanını gerçekleştirdiği Avrupa Konutları Yamanevler projesine ek olarak; satışı devam eden Avrupa Konutları Başakşehir, Avrupa Residence & Office Ataköy, Avrupa Office Ataşehir, Avrupa Konutları Kale 2, Avrupa Konutları Atakent 4 ile ortak girişimlerle geliştirilen Vadistanbul ve Tema İstanbul’un da tanıtımını yaptı.

Yakın dönemde hayata geçireceği projelerinden Avrupa Konutları Arıcılar, Avrupa Konutları Atakent 4 B ve Vadipark Seyrantepe’nin de ön tanıtımını yapan Artaş İnşaat, toplam 11 projesiyle standında yabancı yatırımcıları karşıladı.

Dubai’de lansman

Avrupa Konutları Yamanevler projesinin lansmanını Dubai’de gerçekleştiren Artaş İnşaat, projede yer alan 11 blokta 1672 konut, 2 ofis bloğu ve 38 ticari üniteyi tanıttı.

Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, fuarda bir yandan projelerini tanıtırken, bir yandan da Artaş İnşaat’a gelen blok satış ve ortaklık teklifleriyle karşılaştıklarını söyledi. Çetinsaya, “Blok satış yapmayı hiçbir zaman düşünmüyoruz. Ama ortaklıklar olabilir. Birkaç grup yatırım anlamında ortak proje için teklifler getirdi” dedi. Çetinsaya, Körfez bölgesinin Türkiye’deki projelere ilgisinin devam ettiğini vurgulayarak, firma olarak fuarda Türkiye’nin potansiyeline de dikkat çektiklerini dile getirdi.

Gayrimenkulde global şov

Ümraniye’de yeni proje

Avrupa Konutları Yamanevler, İstanbul Anadolu Yakası’nın en hızlı değer kazanan bölgelerinden Ümraniye’de yükseliyor.
484 bin TL’den başlayan fiyatlarla alıcı bulan projede yüzde 1 KDV avantajına ek olarak cazip ödeme alternatifleri bulunuyor.
1.2 milyar liralık yatırımla bölgede önemli bir konut arzını hayata geçiren firma ayrıca 2 ofis bloğu ve 38 ticari ünitesiyle bölgeye bir de ticari merkez kazandırmayı amaçlıyor.

Nidapark Bomonti’yi Dubai’de tanıttı

Tahincioğlu, Dubai’de gerçekleşen Cityscape Global 2017 Fuarı’nda bu yıl Nidapark Küçükyalı ve henüz Türkiye lansmanı yapılmayan Nidapark Bomonti projeleriyle yerini aldı. Fuarda Tahincioğlu, fuar süresince yatırımcılara projelerini tanıttı ve önemli iş bağlantıları kurma fırsatı yakaladı. Cityscape Global Fuarı’nın Türkiye’nin emlak projelerinin başka coğrafyalara tanıtılması ve yeni işbirlikleri açısından önemli bir fuar olduğunu belirten Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, “Türkiye ekonomisine değer kattığımız projelerimizle yurtdışında gerçekleşen pek çok organizasyonda yerimizi almaya ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyoruz” dedi.

Gayrimenkulde global şov

Emlak Konut GYO’nun 1 Şubat 2017’de başlattığı, ‘Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti’ kampanyasıyla birlikte ön satışa sunulan Nidapark Küçükyalı’nın kampanya dönemi içerisinde Türkiye genelinde en çok satış yapan proje olduğunu hatırlatan Tahincioğlu, projenin ticaret-konut alanları ile birlikte okul, meydan belediye hizmet ve park alanlarından oluştuğunu söyledi.

Tahincioğlu, kısa süre içerisinde Nidapark Bomonti’nin tanıtımını yapacaklarını ifade ederek, “100 yılı aşkın tarihiyle, eski İstanbul’un prestij sahibi semti Bomonti’nin ve şehrin yeni gözdesi olmaya aday bir proje. Nidapark Bomonti; Beyoğlu, Beşiktaş ve Maslak aksına komşu bir karma proje” diye konuştu.

Dehşete düşüren görüntü! Aniden önüne atladı ve...Van’ın Erciş ilçesinde seyir halindeki TIR'ın önüne aniden kendini atan şahıs ağır yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber