Google’ın beyninden Yahoo’nun zirvesine

İnternet devi Google’ın ilk kadın mühendisi, şimdiki tepe yönecisi ve sözcüsü olan Marissa Mayer 13 yıldan bu yana çalıştığı Google’dan dün ayrıldı.

Google’ın beyninden Yahoo’nun zirvesine

Mayer, zor günler geçiren Yahoo’nun CEO koltuğuna oturuyor. Google’ın kuruluşu sonrasında şirkete adım atan ve 20 numaralı çalışanı Marissa Mayer, dün Google’dan istifa etti. Yahoo’nun yeni Başkanı ve CEO’su olmak dışında, şirketin yönetim kurulunda söz sahibi olacak Mayer, Google Maps, Google Earth, Street View gibi pek çok projede etkili görevlerde yer aldı. Zor durumdaki Yahoo, son 1 yılda üçüncü CEO değişikliğine gitmiş oldu.

Çocuk bekliyor
Yahoo’nun eski CEO’su Scott Thompson, sahte diploma skandalı nedeniyle Mayıs ayında istifa etmişti. Thompson’un yerini Ross Levinsohn doldurmuştu. Marissa Mayer Fortun dergisinin dünyanın en güçlü kadınları listesinde son yıllarda üst sıralarda yer alan başarılı bir yönetici. Önceki yıl evlenen Mayer, hamile ve 1 erkek çocuk bekliyor.

Asansör teknisyeni nöbet gününde akıma kapılarak öldüAntalya'da, asansör bakım firmasında teknisyen olarak çalışan Oğuzhan Aykurt (23), nöbet gününde bir kafenin arızalanan asansörüne müdahale ettiği sırada elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber