Google oyuna geldi

ABD’li internet devi Google, Stadia isimli özel bir oyun platformunun duyurusunu yaptı. Oyun dünyasında taşların yerini değiştirecek bu adımla birlikte oyuncular güçlü bir bilgisayara ya da oyun konsoluna sahip olmadan hemen her cihazdan en yeni oyunları yüksek çözünürlükte oynama şansına sahip olacak.

Google oyuna geldi

Game Developer Conference (GDC 2019) etkinliğinde duyurulan Stadia sahip olunan telefonu, tableti, televizyonu ve birçok akıllı cihazı oyun sistemine dönüştürüyor.

Tıpkı oyun konsolu ve PC’de oyun oynarken olduğu gibi, bu cihazlarla da internete bağlanarak Stadia platformu üzerinden oyunları akıcı bir şeklilde oynanabiliyor.

Google, Stadia ismini taşıyan kontrolcülerini de tanıttı. Verilen bilgilere göre oyunları oynarken bu oyun kollarından birine sahip olunması her oyunu rahatlıkla oynamayı sağlayacak.

Stadia ile yapılan testler sonucunda 4K 60 FPS ve HDR desteği de platformda bulunuyor. Yakın gelecekte oyun oynarken 8K çözünürlüğün sağlanacağı verilen bilgiler arasında.

Amerika'daki havayı anlattı! 'Türkiye istediğini aldı'Turkish Heritage Organization Başkanı Ali Çınar, ABD heyeti ile yapılan görüşmelerin ardından varılan anlaşmanın ABD'deki yankılarını anlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber