Gözünüz ‘ev’de kalmasın

Uzun bir tatil için yola çıkarken çoğu kişinin aklı evinde kalıyor. Tatil hazırlıkları yaparken eviniz için aldığınız geleneksel güvenlik önlemleri yeterli olmuyor. Artık akıllı pek çok uygulama ve çözüm var

Gözünüz ‘ev’de kalmasın

Yaz mevsimiy beraber tatiller ve seyahatler artarken ev güvenliği de önem kazanıyor. Uzun bir tatil için yola çıkarken çoğu kişinin aklı evinde kalıyor. Tatil hazırlıkları yaparken eviniz için aldığınız geleneksel güvenlik önlemleri yeterli olmuyor.

Ancak son yıllarda çıkarılan ev güvenlik sistemleri insanların biraz da olsa güvenlik konusunda rahatlamasını sağlıyor. Uzaktan evdeki her şeyi takip edebilme olanağı veren yeni teknolojiler gelişiyor. Artık evleri korumanın daha akıllı yolları da var. Son dönemde pek çok yeni çözüm de tanıtıldı. Bu çözümlere göz attık.

Gözünüz ‘ev’de kalmasın

Hareketi görüntülüyor

Prosegur, görüntülü hareket dedektörü üzerinden anlık görüntü imkanı sunarak huzurlu bir tatil vaat ediyor. Hareketi algıladığı anda görüntü kaydını devreye alan dedektör, kablosuz özelliğinin yanı sıra elektrik ve internet kesintilerinden etkilenmiyor.

Prosegur’un görüntülü hareket dedektörü, tehdit unsuru olabilecek hareketi algıladığı anda video kaydı yaparak anında Prosegur Alarm Merkezi’ne ve kullanıcıya iletiyor. Gece ya da gündüz farketmeksizin yüksek kalitede görüntü kaydı yapan hareket dedektöründen kullanıcılar istedikleri zaman mobil görüntü alabiliyor.

Gözünüz ‘ev’de kalmasın

Hırsıza akıllı kilit engeli

Kale Endüstri Holding, alarmlı silindirini tanıttı. Alarmlı silindir kırıldığında 100 desibel seviyesinde ses çıkartarak çevreyi uyararak hırsızı eve girmeden kapıda durduruyor. Alarmlı silindir alarm sisteminden bağımsız çalışıyor. Bu sayede hırsızı dışarıda tutuyor ve hırsızlık henüz yaşanmadan önleniyor. Kilit kırıldığında sadece ön kısmı kopuyor ve böylece eve anahtar ile kolayca girilebiliyor. Alarmlı silindirin içerisinde alarmın çalmasını sağlayan biri yedek iki pil bulunuyor. Türkiye’de standart silindir kullanılan her kapı ve kilit ile uyumlu. Kolay şekilde var olan silindirle değiştirilebiliyor.

Gözünüz ‘ev’de kalmasın

Ev sahiplerinin içi rahat

Kilit ve akıllı güvenlik sistemleri markası Yale, akıllı uygulaması ‘Yale Smart Living Home App’i tanıttı. Uygulama, bağlı kilitleri, alarmları ve kameraları daha iyi kontrol etmeyi sağlamanın yanı sıra daha akıllı bir arayüzle geldi. Yeni uygulama, kapıları kilitleyip açarken alarm durumunu kontrol etmeyi ve alarmı kurmayı zahmetsiz hale getiren kilit özellikleri barındırıyor. Uygulama, mevcut Yale View App’e bağlanabiliyor ve bağlı Home View kameralarından canlı yayın sunuyor. Yeni eklenen bağlantılı akıllı prizleri ve programlanabilen eylemleri kontrol etme özelliği sayesinde ev güvenliği artık yalnızca her zamankinden daha akıllı olmakla kalmıyor aynı zamanda ev sahiplerinin içini daha çok rahatlatıyor.

Gözünüz ‘ev’de kalmasın

Koruma kalkanı

Pronet, yeni elektronik güvenlik sistemini tanıttı. Herhangi bir sabotaj girişiminde çalışmayı sürdüren sistem hem GPRS/3G hem de internet bağlantısıyla kurduğu çift kanallı iletişim sayesinde uyarı sinyalini Pronet Alarm Haber Alma Merkezi’ne ulaştırıyor ve bağlantı asla kesilmiyor. Jammer ile yapılabilecek sabotaj girişimlerinde çift iletişim kanalıyla çalışmayı sürdüren sistem, hırsızların kullanabileceği tüm yöntemlere karşı çifte koruma sağlıyor. Olası bir jammer saldırısı karşısında Alarm Haber Alma merkezine sabotaj sinyalini ileten sistem, merkezin kullanıcıyı arayarak bilgi vermesini de sağlıyor. Hırsız ya da saldırgan tarafından parçalansa bile sinyal göndermeye devam ederek teknolojik bir kalkan görevi görüyor.

Plakayı kapattılar ama yüzlerini kapatmayı unuttularİstanbul Bayrampaşa’da plakaları "Evleniyoruz" yazısıyla kapatılmış gelin arabası görünümü verilen bir otomobille gasp yapan 3 şüpheli polis tarafından yakalandı. Şüpheliler, güvenlik kamerasını inceleyen polisin, yüzünü kapatmayan gaspçılardan birini tanımasıyla ele geçirildi. Soygun anları güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber