Güncel kredi faiz oranları! Konut kredisi faiz oranlarında son durum ne?

Kredi faiz oranlarında yaşanan düşüş devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla önce kamu bankalarında yaşanan kredi faiz oranlarındaki düşüş özel bankalar tarafından da sürdürülüyor. Kamu bankalarının konut kredisinde 0,99 oranında kredi vermesinin ardından özel bankalarda da bu oran 1,17 seviyelerine kadar geriledi. İşte Kamu ve özel bankalardaki konut ve ihtiyaç kredisi faiz oranları...

Güncel kredi faiz oranları! Konut kredisi faiz oranlarında son durum ne?

Konut kredisi faiz oranlarında yaşanan düşüş trendi sürüyor. Kamu bankalarının yanı sıra özel bankalarda yaptıkları açıklamalar ile kredi faiz oranlarında gözle görülür düşüşler yaşanmaya devam ediyor. Örneğin bir hafta öncesinde özel bankalarda 1,39 lira seviyelerinden verilen konut kredisi faiz oranları Cuma günü yapılan açıklama ile 1,17 seviyelerine kadar geriledi. Kamu bankaları konut kredisinde 0,99 faiz oranı uygularken bu rakamın 500 bin TL'nin üzerine çıktığı durumlarda 1,19'a kadar yükselebiliyor.

500 BİN TL'YE KADAR 0,99

Kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ta 500 bin Türk Lirasına kadar olan konut kredisinde aylık faiz oranı 0,99 olarak hesaplanıyor

ÖZEL BANKALARDA 1,17'DEN BAŞLIYOR

Özel bankalarda konut kredisinde 500 Bin Türk Lirasına kadar olan kredi kullanımları en düşük 1,17 aylık faiz oranından başlıyor. Bu oran 1,19, 1,20, 1,26 aylık faiz oranları şeklinde farklı oranlar ile karşılaşılabiliyor.

İHTİYAÇ KREDİSİ KAMU BANKALARINDA 1,25'DEN BAŞLIYOR

Halkbank, 60 aya kadar vade imkânı sunduğu ihtiyaç kredilerinde faiz oranını maaş müşterileri için aylık yüzde 1,25'e, maaş dışı müşterileri için ise aylık yüzde 1,35'e düşürdüğünü duyurdu.

VakıfBank açıklamasına göre, geçtiğimiz günlerde hem konut hem de ihtiyaç kredilerinde art arda indirimler yapan banka, bir kez daha indirime gitti. Maaş müşterileri için ihtiyaç kredisi faizi 60 ay vadeye kadar yüzde 1,45’ten yüzde 1,25’e düşüren VakıfBank, diğer müşteriler için ise 60 ay vadeli kredi faiz oranını yüzde 1,55’ten 1,35’e indirdi.

Ziraat Bankası, ihtiyaç kredisi faiz oranlarını da maaş müşterileri için aylık yüzde 1.25’e ve maaş dışı müşteriler için ise aylık yüzde 1.35’e düşürdü.

ÖZEL BANKALARDA İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Özel Bankalarda 15.000 Türk Lirası kredi kullanmak isteyen bir vatandaş 60 ay vade seçeneği ile en düşük 1,25 faiz oranından özel bankalardan da kredi kullanabiliyor. Aylık kredi faiz oranı 1,29, 1,43, 1,49, 1,55 şeklinde devam ediyor.

'Mucize' kurtuluş anbean kaydedildiBartın'da kavşakta iki otomobilin çarpışması sonucu araçlardaki 3 kişi yaralandı. Kaza sırasında yol kenarında bekleyen 1 kişi, son anda kendisini geriye atarak kurtardı. Kaza, çevredeki bir iş yerinin güvenlik kamerası görüntülerine anbean yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber