‘İçecek’te ilk Ar-Ge merkezi Uludağ’dan

Uludağ İçecek’in Bursa Yenice Fabrikası’nda yer alan Ar-Ge Merkezi, Türkiye’nin içecek sektöründe Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescillenmiş ilk Ar-Ge merkezi oldu. 100 yılı aşkın bir tarihi olan ve 40’tan fazla ülkede ürünleri satılan şirket, Türkiye’de ve dünyada gerçekleştirdiği ilklere yenilerini eklemek için inovasyon çalışmalarına ve Ar-Ge merkezine 190 milyon TL yatırım gerçekleştirdi.

‘İçecek’te ilk Ar-Ge merkezi Uludağ’dan

434 metrekarelik alana yayılan, ürün geliştirme, proses iyileştirme, formülasyon, stabilite, mikrobiyolojik ve duyusal analizler gibi pek çok çalışmanın yürütüldüğü merkez, 2017 yılının kasım ayında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescillenerek içecek sektöründe bu tescile sahip ilk merkez olmaya hak kazandı.

40 ülkeye ihracat

Şirket ayrıca inovasyon yatırımları çerçevesinde gazoz kategorisi de tamamlandığında gazlı içecek ürün gamından koruyucuları çıkaran dünyadaki ilk şirket olacak.

Uludağ İçecek CEO’su Mete Öz, Türkiye’nin içecek sektöründe Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanan ilk Ar-Ge merkezini açmanın da kendilerine nasip olduğunu söyledi. Uludağ İçecek ürünlerinin beş kıtada 40’tan fazla ülkede tüketicilerle buluştuğunu belirten Öz. şunları söyledi:

“Tüketicilerden gelen taleplere yanıt veremeyen şirketler oyunun dışında kalıyor. Ancak bu dönemde tüketicilerin ihtiyaçlarını doğru okumak kadar trendleri belirleyen taraf olmak da büyük önem taşıyor. Uludağ İçecek’in Türkiye sınırlarını aşan başarısının arkasında da bu alandaki yetkinliği, DNA’sına işlemiş yenilikçi bakış açımız var.”

640 milyon TL ciro

Mete öz, “bu çalışmalarımızın sonunda 2017’de ciromuz 640 milyon tl’ye ulaştı. Bunun yüzde 20’ye yakını ihracattan geldi. Bugün uludağ içecek ürünlerini almanya’dan irak’a, filistin’den avusturalya’ya kadar geniş bir coğrafyada bulmanız mümkün. İhracat faaliyetlerimizi çok daha ileriye taşıyacağız” dedi.

Ahmet Altan hakkında yakalama kararı çıkarıldı"FETÖ darbe çağrışımı" davasında tahliyesine karar verilen Ahmet Altan hakkında, Başsavcılığın itirazı üzerine yakalama kararı çıkarıldı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber