İhracattaki başarıyı iç pazara taşıdı

Son iki yıldır İstanbul İhracatçılar Birliği’ne (İİB) göre sektörünün ihracat şampiyonu olarak ödüllendirilen Elvan Grubu, iç piyasada da rekor büyüme kaydediyor.

İhracattaki başarıyı iç  pazara taşıdı

İlk 6 ayda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 65’lik büyüme sağlayan Elvan, satış noktalarını artırdı.

Elvan Grubu CEO’su Özmen Genç, geçen yıldan bu yana satış noktalarını sürekli artırdıklarını belirtti. Genç, “Makrocenter, Carrefour, Migros ve A101 gibi ulusal zincirlere de girdik. Geçen yıl yurt genelinde bulunulan nokta sayısı 67 bin 52 idi. Bu sayı 85 bine çıktı. Ulusal zincir noktalarında ise yüzde 100’e yakın artış söz konusu. 2015 yılı sonunda 6 bin 526 noktada bulunuyorken, bu yılın ilk 4 ayında bu sayı 13 binlere çıktı” dedi.

Bu yılın, Elvan açısından iç pazarda önemli olacağını anlatan Genç, “Yıl sonunda 90 bin noktaya ulaşacağız. Büyümenin de yıl sonu yüzde 91’i bulmasını planlıyoruz” diye konuştu.

40 yıllık mağara hayatı sona erdiBalıkesir’in Bigadiç ilçesine bağlı Akyar kırsal mahallesinde 40 yıldır mağarada yaşayan İskender Gündüz, kendisi için yapılan barakaya taşındı. Bigadiç Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılan kulübeye yerleşen Gündüz, kendisine yardım etmek isteyen köylülerin banyo ve berber taleplerini geri çevirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber