IKEA cam demliği geri çağırıyor

İsveçli mobilya ve ev eşyası mağazaları zinciri IKEA, Första marka kahve ve çay demliği geri çağırdığını duyurdu.

IKEA Türkiye’nin internet sitesinde yer alan duyuruda IKEA’dan Första kahve, çay demliğini satın alanların ürünü iade edip, paralarını geri alabilecekleri belirtildi. Duyuruda, Första cam demlik ürününü alan kişilerin demliği kullanmayı bırakmaları istenirken, cam demliğin, üzerinde bulunan metal sapın baskı oluşturması nedeniyle beklenmedik kırılmalara ve buna bağlı olarak da yanma ve yaralanmalara neden olabildiğinin belirlendiği ifade edildi.

Beklenmedik kırılma
IKEA’nın geri çağırmalarda, ’müşterilerinin güvenliklerini tehlikeye atmamak’ ilkesiyle hareket ettiğinin altı çizilen duyuruda şu ifadelere yer verildi: “IKEA, Första kahve, çay demliği satın almış müşterilerinden, hemen ürünü kullanmayı bırakmalarını ve ardından IKEA mağazalarına giderek, ürünü iade edip paralarını geri almalarını rica ediyor. Cam demlik, üzerinde bulunan metal sapın baskı oluşturması nedeniyle beklenmedik kırılmalara ve buna bağlı olarak da yanma ve yaralanmalara neden olabilmektedir. IKEA, müşterilerinin güvenliğini tehlikeye atmamak ilkesiyle Första demlik satın almış müşterilerinin iade etmelerini rica etmektedir. IKEA olarak bu durumun yaratabileceği rahatsızlıktan dolayı özür diliyoruz.”

Ahmet Altan gözaltına alındıİstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'nin hakkındaki tahliye edilme kararını kaldırmasının ardından yakalama kararı çıkarılan Ahmet Altan gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber