İKSV'nin borçlarını Eczacıbaşı kapatacak

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, vakfın tüm borçlarını holdingin üstleneceğini açıkladı

İKSV'nin borçlarını Eczacıbaşı kapatacak

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, bu sabah basın mensupları ile biraraya geldi. Burada önemli açıklamalarda bulunan Eczacıbaşı, vakfın tüm borçlarını Eczacıbaşı Holding'in üstlenerek kapatacağını açıkladı.

BÜLENT ECZACIBAŞI'NA ŞAPKA

Deniz Palas'ın satılmayacağını da duyuran Eczacıbaşı, "Binanın satışına toplumdan beklemediğimiz bir tepki geldi. Biz de Eczacıbaşı olarak 46 milyon TL bağış ile tüm borçları kapatmaya karar verdik. Bu bağış karşılığında sadece binanın 10 yıl süreyle satılmaması koşulunu getirdik.. Yani bina satılmayacak. Böylece son 4 yılda Eczacıbaşı'nın İKSV'ye yaptığı toplam bağış sponsorluklar hariç 58 milyon TL oldu. İKSV'nin toplam borcu 40 milyon TL idi. 6 milyon TL de vakfa kaldı" dedi.

Eczacıbaşı, "Bir bina bazen bir binadan çok fazlasıdır. Bu olayda, gösterilen duyarlılıkta bunu bir kez daha gördük" diye konuştu. Dünya

Asansör teknisyeni nöbet gününde akıma kapılarak öldüAntalya'da, asansör bakım firmasında teknisyen olarak çalışan Oğuzhan Aykurt (23), nöbet gününde bir kafenin arızalanan asansörüne müdahale ettiği sırada elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber