İngiliz Barclays, Lehman Brothers'ı 1,75 milyar dolara satın aldı

İNGİLİZ Barclays Bank, ABD'li Lehman Brothers'ın ticari işlemler ve yatırım bankalarının bir bölümünü 1.75 milyar dolara satın aldı.
Barclays Capital Başkanı Robert Diamond, Lehman Brothers'ın ticari işlemler ve yatırım bankalarına talip olduklarını daha önce açıklamıştı. Barclays'in, Lehman Brothers ticari işlemler ve yatırım bankalarının alımıyla ilgili planı bugün açıklaması bekleniyor. Lehman Brothers'ın yatırım bankalarını satın almak için ülkenin üçüncü büyük bankası da girişimlerde bulunmuş fakat görüşmeler başarısızlıkla sonuçlanmıştı.
Lehman ve Barclays arasındaki anlaşmanın, gelecekleri belirsiz olan 9 bin şirket çalışan için ‘cankurtaran halatı’ gibi önem taşıdığı vurgulanıyor. Diğer yandan, anlaşmanın Amerikan İflas Mahkemesi tarafından onaylanması gerektiği belirtiliyor.

Asansör teknisyeni nöbet gününde akıma kapılarak öldüAntalya'da, asansör bakım firmasında teknisyen olarak çalışan Oğuzhan Aykurt (23), nöbet gününde bir kafenin arızalanan asansörüne müdahale ettiği sırada elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber