İngiltere faiz oranlarını değiştirmedi

İngiltere Merkez Bankası Para Politikası Komitesi, bugün yaptığı toplantıda faiz oranlarını değiştirmedi ancak Britanya ekonomisi için ikinci çeyrek Gayri Safi Yurtiçi Hasıla büyüme tahminini indirdi.

İngiltere faiz oranlarını değiştirmedi

Beklentilere paralel olarak faizi değiştirmeme kararı alan ve faizi yüzde 0,75 seviyesinde tutan İngiltere Merkez Bankası (BOE) Para Politikası Komitesi, bu kararı oybirliği ile aldı.

BOE, 31 Ekim'de düzgün, pürüzsüz bir Brexit'in gerçekleşmesi halinde faiz oranlarında yavaş yavaş ancak sınırlı bir olabileceğini de ifade etti.

Ancak BOE, "Global olarak ticari gerilimler yoğunlaştı. Yatırımcılar anlaşmasız Brexit olasılığının arttığı sonucuna vardı. Global olarak ticari gerilimler yoğunlaşırken anlaşmasız Brexit yaşanacağı algısı arttı " ifadelerine yer verdi.

Şehit Erol Olçok 15 Temmuz Müzesi açıldıCanik Belediyesi tarafından yapılan ve Türkiye'nin darbeler tarihinin anlatıldığı Şehit Erol Olçok 15 Temmuz Müzesi ziyarete açıldı.Müzede,  27 Mayıs 1960 darbesinden başlayarak 12 Eylül 1980 darbesi,  12 Mart 1971 muhtırası, 28 Şubat 1997 "postmodern" darbesi, 27 Nisan 2007  e-muhtırası ile 15 Temmuz 2016 FETÖ'nün hain darbe girişimi görseller ve minyatür  canlandırmalarla ziyaretçilere anlatılıyor. Adnan Menderes'in 27 Mayıs 1960'ta hapse atılıp ardından idam  edilmesinin yansıtıldığı müzede, bir ailenin 12 Eylül 1980'de cuntanın yönetime  el koyduğunu açıklamasını televizyon başında öğrenmesi de balmumu heykellerle  aktarılıyor. Darbe ve muhtıraların gazete manşetlerindeki yansımalarının da yer  aldığı müzede, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında 34 kişinin şehit edildiği 15  Temmuz Şehitler Köprüsü'nde halkın darbecilere karşı direnişi minyatür objelerle  canlandırılıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber