İş dünyasına Libya için yol haritası

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Libya’da iş ya da yatırım yapan işadamları ve müteahhitlerle özel gündemli bir toplantıda biraraya geldi.

İş dünyasına Libya için yol haritası

Ekonomi Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Ekonomi Bakanlığı’nca İstanbul Conrad Otel’de düzenlenen toplantıda üç bakan; Libya’daki son durum ve bu çerçevede iç barışın tesis edilmesi, siyasi istikrarın bir an önce sağlanması ve Libya halkının meşru talepleri temelinde demokratik dönüşüm sürecinin süratle hayata geçirilebilmesi konusunda Türkiye’nin sağlayabileceği katkılar hakkındaki değerlendirmelerini işadamlarıyla paylaştı.

Toplantıda ayrıca, bundan sonra özel sektör için uygulanabilecek yol haritası konusunda işadamları bilgilendirildi ve görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıya, TOBB, TİM, TUSKON, DEİK, TÜSİAD, MÜSİAD, ASKON, TÜMSİAD, İNTES, TMB, Türkiye Teknik Müşavirler Birliği Başkan ve üst düzey yöneticileriyle, Libya’da iş ya da yatırım yapan 100’ün üzerinde işadamı katıldı.

“Barış Pınarı Harekatı’nda, sahadaki gerçekleri dünyaya anlattık”İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İletişim Başkanlığı’nın 2019 Yılı Değerlendirme Programında yaptığı konuşmada, ülkenin ihtiyacı olan birçok önemli çalışmaya imza attıklarını söyledi.“Derdimiz, bölgede ve dünyada söz sahibi olan ülkemizin yükselişine yakışır nitelikli ve değerli çalışmalar gerçekleştirmek ve milletimizin sesini, devletimizin haklı mücadelesini bütün dünyaya duyurmaktır.”

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber