‘İşler yolunda’ diyor işe 1.000 kişi alıyor!

Büyümede vites artıran ‘İhlas Pazarlama’, 1.000 kişiyi istihdam etmeye hazırlanıyor. Temizlik robotu ve su arıtma cihazıyla adından söz ettiren firma 3 yılda ciroyu 1 milyar TL’ye çıkaracak

‘İşler yolunda’ diyor işe 1.000 kişi alıyor!

Türkiye’de kapıdan kapıya pazarlamayla öne çıkan İhlas Pazarlama, 1.000 kişiyi istihdam etmeye hazırlanıyor. Bugüne kadar 15 milyon kişiye su arıtma cihazı, elektrikli şofben, elektrik sobası ve temizlik robotu satan firma büyümek için düğmeye bastı. Bu amaçla teknoloji sektörünün deneyimli isimlerinden Orhan Korkusuz’u genel müdürlük görevine getirdi.


Korkusuz, yeni dönemde yeni bir atak içinde olacaklarını belirterek, bine yakın kişiyi istihdam etmeyi hedeflediklerini söyledi. Yeni dönemde İhlas mağazalarının İhlas Evim olarak yeniden revize edileceğini de açıklayan Korkusuz, şirketin 400 milyon TL olan yıllık cirosunu da üç yıl içinde 1 milyar TL’ye çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti.


Mağazaya yeni konsept yolda

Korkusuz, 27 yıllık bir firma olduklarını ve 5 bin 500 çalışanları bulunduğunu anımsatarak, “Bugüne kadar 5 milyon elektrik sobası, 10 milyon elektrikli şofben sattık. 15 milyon kişiye ulaştık. Kapıdan kapıya pazarlama alanında bizim yanımıza yaklaşabilen bir firma yok. Mağazalarımızı ‘İhlas Evim’ konseptiyle yeniliyoruz. Ancak mağazalar bizim işimizin sadece yüzde 3’ü. İşimizin yüzde 97’si kapıdan kapıya satış. Ama biz kapıları gidip çalmıyoruz. Randevu alarak gidiyoruz. Bu alanda da çalışacak yeni bin eleman arıyoruz” dedi.


Satış modelleri arasında online’ı da kattıklarını dile getiren Orhan Korkusuz, ancak bu yolla müşteriye erişimi sağladıklarını aktardı.

İki temel ürünleri olan temizlik robotu ve su arıtma cihazı satışında 3 bin kişinin çalıştığını belirten Orhan Korkusuz, “Bu ikisi ana ürün grubumuz. Her iki alanda da pazarın açık ara lideriyiz. Biz genelde referansla satış yapıyoruz, izin ve randevu alınan evlere akşam konuk oluyoruz. Ev halkına ürünümüzü tanıtır sonra da satış yaparız. Bir evde en fazla 1.5 saat zaman geçiririz. Bu iki ürün için çalışan insanlar ayrı. Ana ürünlerimiz bunlar. Bir de Aktif Dağıtım denilen bölümümüz var. Burada da küçük ev aletleri, sobalar, şofben gibi ürünler yer alıyor. Ayrıca her markanın her tarz ürününü de buradan pazarlıyoruz” diye konuştu.

‘En iyi dönemi geçiriyoruz’
Orhan Korkusuz, ülkedeki ekonomik duruma da değinerek, “Son yıllardaki en iyi yaz dönemlerinden birini geçirdik. Mağazalarımız yüzde 60 büyüdü. Firma olarak açılıma ve atağa hazır hale geldik. Yeni teknolojileri de pazarlama yöntemlerimize katıyoruz. Ama bizim işimiz değişmiyor. Evlere yine gideceğiz sadece davet edilme yöntemlerimiz değişecek. Ürünlerimizin müşteriye mutlaka anlatılması gerekiyor” ifadesini kullandı.

Üretim üssü ‘Beylikdüzü’
Üretimleri hakkında da bilgi veren Orhan Korkusuz, “Cihazlarımızın büyük kısmı İstanbul Beylikdüzü’ndeki fabrikamızda yapılıyor. Çin’de üretim yaptırmıyoruz. Bu fabrika Türkiye’nin yüz akı olan kurumlardan. Su arıtma cihazı ve temizlik robotunu biz üretiyoruz. Standartlarla ilgili bütün belgelere de sahibiz” bilgisini verdi.

Firmalarla işbirlikleri
Çok geniş bir pazarlama teşkilatları olduğunu ve bu teşkilatta diğer firmalarla işbirliklerine de sıcak baktıklarını dile getiren Orhan Korkusuz, “İlk işbirliğini AIG Sigorta’yla yaptık. Gittiğimiz evlerde üç aylık ücretsiz ev sigortası hediye ediyoruz. Bu tarz pazarlama gücünü birleştiren işbirliklerine açığız. Aktif Dağıtım kanalımızda çok geniş ürün portföyüne sahibiz. Bu kanalda çok farklı markalarla işbirliği yapmaya açığız” dedi.

Türkiye’de 731 mağazası, 5.500 çalışanı var!
- 27 yıldır faaliyet gösteriyor.
- 15 milyon kişiye satış yaptı.
- 1.5 milyon temizlik rotobu, 1 milyon su arıtma cihazı sattı.
- 400 milyon TL cirosu var.
- 285 ilçede 731 kendi mağazası bulunuyor.
- 5 bin 500 çalışanı var.
- Ayda 128 bin evi ziyaret ediyor.
- Her ev ziyaretinde 1.5 saat harcıyor.
- Türkiye’nin her yerinde 169 kendi servisi var.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Emine Bulut cinayetiyle ilgili sert sözlerCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon'da Toplu Açılış Töreni'ne katılarak konuşma yaptı. (6)Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Emine Bulut hanımefendi ile ilgili olay, yenilir yutulur bir olay değil. Bu ciddi bir vahşet, alçaklık, adiliktir."

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber