‘İstifa ekonomiyi etkilemez’

‘İstifa ekonomiyi etkilemez’

‘İstifa ekonomiyi etkilemez’Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kemal Derviş’in Devlet Bakanlığı görevinden ‘beklenen’ istifasının, ekonomiyi etkilemeyeceğini söyledi.
Ankara’dan Hakkari ve Yüksekova’da oda ziyaretlerinde bulunmak üzere Van’a gelen Hisarcıklıoğlu, Kemal Derviş’in istifasıyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. Derviş’in daha önce de Başbakan’a istifasını verdiğini hatırlatan Hisarcıklıoğlu, istifanın ekonomiyi etkileyip etkilemeyeceğine ilişkin bir soru üzerine şöyle konuştu:
"Beklenen bir hadise idi, şu andaki görüntüsü itibariyle istifası ekonomiyi etkilemez’’ dedi. Hisarcıklıoğlu, Derviş’in gideceği partinin oy oranının etkilenip etkilenmeyeceğine ilişkin bir soru üzerine de, bunun ‘yapılanmaya’ bağlı olduğunu bildirdi. Bir gazetecinin ‘Derviş’in geleceğini nasıl görüyorsunuz?’ sorusuna da, Hisarcıklıoğlu, "Orasını Allah bilir" diyerek yanıt verdi.
Hisarcıklıoğlu, seçimlerinde ‘bu benim ahbabım, eşim, dostum’ deyip, partilerin programlarına bakılmazsa, yine bugünkü şartlara mahkum olunacağını da sözlerine ekledi.Milliyet'te Gündem 6 Aralık 2019.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber