Kadın Girişimcilik Zirvesi başladı

Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, kadın girişimcilerin finansman ihtiyaçlarını karşılamak üzere Kadın Girişimci Destek Paketi’ni hazırladıklarını ifade etti

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Kadın Girişimcilik ve Liderlik Zirvesi’nde konuşan Özen, “Bugüne kadar paket kapsamında kullandırdığımız 9 bin 100 krediyle toplam 280 milyon liralık finansman sağladık” dedi. Konferans katılımcılarına video mesajıyla seslenen ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, kadınlara kapı açmanın herkese daha çok refah getireceğine, kadınların finansal kaynaklara ulaşmakta zorluk çektiğine dikkati çekti.
KAGİDER Başkanı Gülseren Onanç da dünyada hala kadına yönelik ayrımcılığın devam ettiğini belirterek, kadının güçlendiği toplumun daha adil, daha yetişmiş bir toplum anlamına geldiğini söyledi. İki gün sürecek olan zirveye, 40’ı uluslararası olmak üzere 330 katılımcı beklediklerini dile getiren Onanç, kahve molasında ise bir DJ’nin yönettiği müzik eşliğinde dayanışma ilişkileri kurmayı amaçladıklarını ifade etti.

Karaköy'de tepki çeken saldırıKaraköy'de bir kadın, yolda yürüyen başka bir kadına saldırdı. Güvenlik kamerasına yansıyan olay sosyal medyada tepkiye neden oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber