Kale’den 27 milyon dolarlık yatırım

Bu yıl 53’üncü yaşını kutlayan Kale Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, 2010 yılının ilk altı ayında geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 30’luk ciro artışı sağladıklarını dile getirdi

Okyay, “Aynı dönemle karşılaştırdığımızda brüt kârımızda yüzde 50’lik bir artış sağladık. Özetle belirtmek gerekirse, 2010’un ilk 6 ayında hacmimizi ve kârlılığımızı artırmış olduk. 2010’da gerçekleştireceğimiz yatırımların toplamı 27 milyon dolara ulaşacak” dedi. Okyay, Kaleseramik ve Kalekim gruplarında çevre ve atık geri kazanım tesisleri yatırım tutarlarının 7.5 milyon doları aştığını, çevre faaliyetlerine 4.9 milyon lira harcandığını bildirdi.

F35 motoru
KaleHavacılık’ın, uluslararası ortaklıkları ve işbirlikleri ile adından söz ettirdiğini hatırlatan Okyay şunları söyledi: “Yeni nesil müşterek taarruz uçağı olan F-35’te parçası yer alan tek Türk firması. Öte yandan F35 uçağının motoru olan F135 serisi yeni jenerasyon motorların parçalarının üretimi için Kale ve Pratt&Whitney ortaklığında şirket kurulması için ön anlaşma imzalandı. İnsansız hava aracı projesinde, Bayraktar İnsansız Hava Aracı ise Ege’de gerçekleşen EFES 2010 tatbikatını başarıyla tamamladı.

Erzurum'da silahlı kavgaErzurum'un Horasan ilçesinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde iki grup arasında çıkan silahlı ve sopalı kavgada 2 kişi öldü, biri polis memuru 5 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber