Kale grubu Kaleplus’la mutfakta

Yapı sektöründe Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kalekim, Kaleterasit, Kalecolor, Rocakale, Kaledekor gibi markalara sahip olan Kale grubu, Kaleplus markasıyla mutfak mobilyaları sektörüne girdi.

Kale grubu Kaleplus’la mutfakta

Kale Grubu Seramik Grup Başkanı Tarık Özçelik, Bandırma’da 10 milyon euro’luk yatırımla bir fabrika kurduklarını söyledi.
Kaleplus’ın Bandırma’daki fabrikası toplam 100 bin metrekare açık alan üzerine, 10 bin metrekare kapalı alanda kurulduğunu belirten Özçelik, şunları söyledi:
“Tesis, yılda 120 bin adet plaka işleme ve boyama kapasitesine, yıllık 30 bin takım mutfak üretme kapasitesine sahip. Makine parkuru; panel ebatlama, kenar bantlama, CNC freze ve delik makinesi, membran press, hassas kalibre makinesi, boya-cila hattı ve kutu makinesinden oluşuyor.”
Özçelik, bu yıl için satış hedeflerinin 12 milyon YTL ve 2 bin mutfak mobilyası olduğunu, önümüzdeki yıl bunu ikiye katlamayı planladıklarını bildirdi.
Özçelik, satışlarının önemli bir kısmının konut projelerine yapılmasını beklediklerini ve markalı mutfak pazarından iki yıl içinde yüzde 10 pazar payı almayı hedeflediklerini söyledi. Özçelik, fiyatlarının ürünlerin kalitesi çerçevesinde makul olacağını ifade etti.
Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay da Kale grubunun mutfak mobilyası işine yabancı bir markayla ithalat yaparak başladığını, daha sonra başka bir markaya üretim yaptırdıklarını, son olarak ise Kale’nin kendi üretimine karar verdiğini anlattı.

26 farklı kapak modeli var
Okyay, markanın ismi konusunda, Türkçe isim aradıklarını, yabancı isim kullanmak istemediklerini, ancak yapılan çalışmalar sonunda Kaleplus’ta karar kılındığını söyledi.
Kaledekor Genel Müdürü Altuğ Akbaş ise bu yıl müşterilerinin beğenisine sunacakları modeller hakkında bilgi verdi. Akbaş, modellerin ismini, şifalı bitkilerden ve baharatlardan aldığını belirtti.
26 farklı kapak modeliyle tüketicilerin beğenisine sunulan Kaleplus’ın, 39 adet farklı model ve 10 adet farklı malzeme seçeneği bulunuyor. Mutfak kapaklarında melamin, lake, doğal kaplama, laminat, pvc, masif, sinterflex ve cam gibi malzemeler kullanılıyor. 

Buzdolabındaki yılan korkuttuMalatya'da, bir evin buzdolabına giren yılan, paniğe neden oldu. Yılan, itfaiye ekipleri tarafından yakalanarak, doğaya salındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber