Kale Grubu mutfak mobilyası üretecek

Yapı sektöründe Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kalekim, Kaleterasit, Kalecolor, RocaKale, Kaledekor gibi markalara sahip Kale Grubu, Kaleplus markası ile mutfak mobilyaları sektörüne girdi.
Kaleplus’un tanıtımı amacıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Kale Grubu Seramik Grup Başkanı Tarık Özçelik, Kale’nin, ürettiği bütün ürünlerde tüketicinin gözünde güvenilir kalmayı başardığını belirterek, evlerin kalbi olarak nitelendirdikleri mutfağa da girmeye karar verdiklerini, Bandırma’da 10 milyon avroluk yatırımla bir fabrika
kurduklarını söyledi. Geçen yıl deneme üretimlerini tamamladıklarını, bu yıl da yıllık kapasitesi 30 bin takım mutfak mobilyası olan fabrikayı devreye aldıklarını bildiren Özçelik, İstanbul’da yapılanmalarını tamamladıklarını, önümüzdeki dönemde İzmir ve Ankara organizasyonunu da kuracaklarını söyledi.
Üretimlerinden, farklı kombinasyonlarda çok çeşitli mutfak takımları yapılabileceğini dile getiren Özçelik, "Mutfak mobilyaları sektöründe çok iyi şeyler yapacağımızı düşünüyorum" dedi. Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Özçelik, bu yıl için satış hedeflerinin 12 milyon YTL ve 2 bin mutfak mobilyası olduğunu, önümüzdeki yıl bunu ikiye katlamayı planladıklarını bildirdi. Önümüzdeki yıl ihracat yapabileceklerini de belirten Özçelik, satışlarının önemli bir kısmının konut projelerine olmasını beklediklerini, markalı mutfak mobilyaları pazarından ise iki yıl içinde yüzde 10’luk pazar payı almayı hedeflediklerini söyledi. Özçelik, fiyat konusunda bir soru üzerine de fiyatlarının ürünlerin
kalitesi çerçevesinde makul olacağını ifade etti.

KALE GRUBU ISLAK MEKAN ÜRÜNLERİNİ TAMAMLADI

Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay da Kale Grubunun mutfak mobilyası işine yabancı bir markayla ithalat yaparak başladığını, daha sonra başka bir markaya üretim yaptırdıklarını, son olarak ise Kale’nin kendi üretimine karar verdiğini anlattı. Kaleplus’ı, diğer Kale ürünlerinin bir artısı olarak kurguladıklarını ifade eden Okyay, grup olarak ıslak mekan ürün gamlarını tamamladıklarını söyledi. Okyay, markanın ismi konusunda bir soru üzerine, Türkçe isim
aradıklarını, yabancı isim kullanmak istemediklerini, ancak yapılan çalışmalar sonunda Kaleplus’ta karar kılındığını söyledi. Kaledekor Genel Müdürü Altuğ Akbaş ise bu yıl müşterilerinin beğenisine sunacakları modeller hakkında bilgi verdi. Akbaş, modellerin ismini, şifalı bitkilerden ve baharatlardan aldığını belirtti.
Toplantıda verilen bilgiye göre, bu yıl 26 farklı kapak modeli ile tüketicilerin beğenisine sunulan Kaleplus’ın, 39 adet farklı model ve 10 adet farklı malzeme seçeneği bulunuyor. Mutfak kapaklarında melamin, lake, doğal kaplama, laminat, Pvc, masif, sinterflex ve cam gibi malzemeler kullanılırken, Kaledekor mağazalarında satışı gerçekleşecek olan ürünlere ilişkin mağazalarda satış öncesi yönlendirme, danışmanlık, projelendirme ve mimari hizmetin yanı sıra satış sonrası montaj ve servis hizmetleri de sunuluyor.

Bir günde kapış kapış satıldı! Tanesi 5 lira...Kahramanmaraş’ta bir balıkçı esnafı tarafından iş yerine getirilen bir kasa yengeç, bir günde tüketildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber