‘Kalekim bölgesel liderliği hedefliyor’

Yapı kimyasalları sektörünün önde gelen markalarından Kalekim’in Genel Müdür Yardımcısı Ferruh Gülhan, bu yıl pazar paylarını koruyup iç pazarda 200 milyon TL ciro hedeflediklerini kaydetti

‘Kalekim bölgesel liderliği hedefliyor’

Gülhan, düzenlediği basın toplantısında, küresel ekonomik krizin tüm dünyayı etkilediğini, krizden fazlasıyla etkilenen inşaat sektörünün de krize ilk giren ve en son çıkan sektör olduğunu kaydetti.
Krize karşın yatırımlara devam ettiklerini, Rusya’da 15 milyon dolarlık, yılda 60 bin ton kapasiteli seramik yapıştırma ve izolasyon harçları tesisi kurduklarını ve mayısta tesisin resmi açılışını yapacaklarını belirten Gülhan, “Rusya’da şu anda en hızlı büyüyen pazar olarak inşaat sektörü öne çıkıyor. Bulunduğumuz konumda bölgesel liderliği hedefliyoruz” dedi.

Yatırıma devam
Gülhan, yatırımlara devam edeceklerini belirterek, “Yurtiçinde Doğu Anadolu ve Karadeniz tarafına planlanmış yatırımlarımız var. Körfez bölgesine de yatırım yapmak istiyoruz. Daha ileride de Hindistan’a yatırım planlıyoruz” dedi.

Yürek yakan detay ortaya çıktıGiresun’da yoğun sağanak yağış Eynesil ilçesinde su baskınları ve taşkınlarına neden oldu. Bir kişi de sele kapılarak hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber