‘Kalp hastaları’ için Türk işi mobil cihaz

Arçelik A.Ş., yeni geliştirdiği mobil EKG takip sistemi BeyondCare’i tanıttı. Cihaz, kalp ritmi, aktivite, solunum ve vücut sıcaklığı gibi yaşamsal verilerin pratik şekilde takip ve analizini sağlayacak.

‘Kalp hastaları’ için Türk işi mobil cihaz

14 gram ağırlığındaki ürün, suya dayanıklı kablosuz tasarımıyla kalp üzerine yapıştırılarak kullanılıyor, günlük hayatı kısıtlamıyor. Hasta evinden çıkmadan doktoru tarafından izlenebiliyor. Elde edilen verilerin raporlarıyla durum analiz ediliyor. Bu özellikleriyle hem hastalara hem de sağlık çalışanlarına kullanım kolaylığı sağlıyor.

Günlük takip

6-9 Aralık’ta Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası’nda sergilenecek ürünün tanıtım toplantısında konuşan Arçelik A.Ş. Üretim ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Öztürk,BeyondCare’in klinik çalışmalarının Koç Üniversitesi Hastanesi’nde gerçekleştirildiğini ve ürünün Amerikan Gıda ve Sağlık Kurumu onaylı olduğunu anlatarak, hafif ve kullanımı kolay bu ürün sayesinde hastaların günlük hayatlarını konforlu şekilde sürdürebileceğini kaydetti.

Öztürk, nüfusun yaşlanması ve ortalama yaşam süresinin artmasıyla bu alandaki ihtiyacın da arttığına dikkat çekerek, şunları söyledi: “Dünyada en çok can kaybına yol açan sağlık sorunu kalp ve damar hastalıkları. Ülkemizde yaklaşık 3 buçuk milyon koroner kalp hastası var.

Önlemlerle her 4 vakadan 3’ünü engellemek mümkün. Biz de sağlık alanında yararlı bir hizmet sunmak istiyoruz. BeyondCare Mobil EKG Takip Sistemleri’nin sağladığı dijital sağlık altyapısı ile sunduğumuz veriye dayalı yeni nesil ürün ve hizmetimiz hastaların ve doktorların hayatını kolaylaştıracak.”

Uzun pil ömrü var

Mobil EKG Takip Cihazı BeyondCare’in özellikleri şöyle:

- Küçük boyutlu ve suya dayanıklı tasarımı var. Uzun pil ömrü bulunuyor.

- Uzun takip süresiyle teşhis süresini kısaltarak sağlık giderlerini azaltıyor.

- Ölçüm sonunda elde edilen veriler bulut tabanlı platformda akıllı algoritmalar ile işleniyor ve hastanın sağlık durumuna ait kardiyoloji, fiziksel durum ve uyku analizleri elde ediliyor.

- Yapılan ölçümler anlık veri izleme özelliğiyle gerçek zamanlı olarak da takip edilebiliyor.


Nemrut’un ziyaretçilerini kardeş boz ayılar karşılıyorAvrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi kapsamında "Mükemmeliyet Ödülü" alan 2 bin 250 rakımlı Bitlis’in Tatvan ilçesindeki Nemrut Krater Gölü’nü ziyarete gelen misafirler, burada yaşayan kardeş boz ayılar tarafından karşılanıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber