Karşılıksız çek tutarı ilk 2 ayda % 9 azaldı

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi’nden açıklanan bilgilere göre, 2016 yılının ilk iki ayında, bankalara ibraz edilen çeklerin sayısı 3.5 milyon adede ulaşırken, karşılıksız çek tutarı yılın ilk iki ayında yüzde 9 azaldı.

Verilere göre, 2016 yılının ilk iki ayında, bankalara ibraz edilen çeklerin parasal tutarı 111 milyar lira oldu. Aynı dönemde ibraz edilen çek tutarı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 19, çek adedi ise yüzde 15 arttı.

Yılın ilk iki ayında karşılıksız çek adedi bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 32 arttı. Tutar olarak şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 17, ilk iki ayın toplamında ise yüzde 9 oranında azalma görüldü.

Koyun için iddiaya girip Ercan Kurt'un öldüğünü anons ettiler!Bolu'nun Mengen ilçesinde lokanta işleten Ercan Kurt'un yanında çalışan garson, arkadaşıyla bir koyun için iddiaya girip, belediye hoparlöründen patronunun öldüğü yönünde anons yaptırdı. Öldüğüne dair anonsu duyunca soluğu belediyede alıp, sağ olduğu yönünde ikinci bir anons yaptıran Ercan Kurt, korkarak lokantaya gelen yakınlarına tek tek durumu açıklamak zorunda kaldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber