Kaskoda ürün çeşitliliği yaygınlık kazanıyor

Liberty Sigorta Genel Müdürü Ragıp Yergin, müşterilerin ihtiyaçlarına en doğru şekilde yanıt verebilmek için kasko sigortasında ürünlerin de segmentlere ayrılması gerektiğinin altını çizdi

Kaskoda ürün çeşitliliği yaygınlık kazanıyor

Liberty Sigorta Genel Müdürü Ragıp Yergin, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de müşterilerin gerçek sigorta ihtiyaçlarını tespit edip, bu doğrultuda değerlerini koruma altına aldıklarını belirtti. Çoğu kişi için araçlarının vazgeçilmez olduğunu, araçlar için gereken koruma konusunda değişen ihtiyaçların ise artık birbirinden farklı kasko ürünleriyle giderilebildiğini söyledi.
Özellikle, bu yılın Nisan ayında yürürlüğe giren Kasko Genel Şartları’ndaki değişiklik sonrası, kaskonun 4 farklı kategoriye ayrılması ve herkesin ihtiyacına en uygun olan kasko tipini seçmesi ile birlikte kasko branşında gelişimin ve yaygınlığın önünün açıldığını aktaran Yergin, “Biz de Liberty Sigorta olarak yepyeni kasko ürünlerimizle tüketicileri daha güvenli bir hayata ve Liberty Kasko Dünyası ile tanışmaya davet ediyoruz” dedi.

‘FONKSİYONEL ÖZELLİKLERİ YÜKSEK ÜRÜN GELİŞTİRİYORUZ’
“Bizim için müşteri memnuniyeti çok önemli. Müşterilere yenilikçi, geniş kapsamlı, kolay anlaşılır ve avantajlar sunan ürünler sunuyoruz. Bu ürünlerle hem değişen ihtiyaçlara cevap veriyor, hem de Liberty Sigorta farkını ortaya koyuyoruz” diyerek sözlerine devam eden Ragıp Yergin “Beş farklı kasko ürünümüz ile beş farklı ihtiyacı karşılıyoruz” şeklinde konuştu.
5 farklı kasko var
Yergin; “Liberty Genişletilmiş TrafiKasko’ adlı ürünlerinden bahsederek, bu ürünün sektörde bir ilk olma özelliğini taşıdığını ve bu ürünle trafik ve kasko poliçelerini tek bir poliçede sunduklarını vurguladı.
Her biri farklı müşteri ihtiyacına yönelik olarak tasarlanan ‘Liberty Genişletilmiş Kasko’, ‘Liberty Genişletilmiş KaskoCAN’, ‘Liberty Genişletilmiş Kasko Muafiyetli’, ‘Liberty Avantajlı Genişletilmiş Kasko’ ürünleriyle müşterilere hizmet sağlamayı daha da kolay hale getirdiklerinden söz eden Yergin, şöyle konuştu:
“Kaskoda ürün çeşitliliği penetrasyonu artırıyor. Geliştirdiğimiz kasko ürünleriyle, daha çok müşteriye ulaşmayı hedefliyoruz. Müşterilerin ihtiyaçlarını en doğru şekilde anlayabilmek için ürünleri de segmentlere ayırmak gerekiyor.
Ürün çeşitliliği ve hizmet kalitesi memnuniyeti artıran unsurlar. Kasko sigortalarında ürün yelpazemizdeki çeşitliliğimizle bu sürekli değişen müşteri ihtiyacını karşılamayı hedefliyoruz. Müşterilerin gerçek ihtiyaçlarına uygun ürünler geliştirmeye devam edeceğiz.”

İnşaat sektörünün risk farkındalığı artıyor
ACE Türkiye Yangın ve Mühendislik Sigortaları Müdürü Ömer Aşkın, inşaat şirketleriyle yatırımcıların riskler ve risk yönetimi konusunda gitgide bilinçlendiğini ifade etti.
“Risklerini yönetmek için uzman risk mühendislerinden faydalanma gereksinim duyuyorlar” diyen Aşkın, ACE’in bu bağlamda, her yıl, toplam değerleri yaklaşık 3 trilyon dolar olan 700 tesisi inceleyen küresel ekiplerinin deneyimlerini paha biçilemez bulduğunu kaydetti.
2012’de, Türk müteahhitlerin yurtdışındaki operasyonlarının 26.6 milyar dolara ulaştığını belirten Aşkın, Orta Doğu Bölgesi’ndeki projelerin, Türk müteahhitlerin yurtdışında gerçekleştirdiği projelerin yüzde 40’ını temsil ettiğini aktardı.

300 milyar dolar
Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi’nin 2020 yılına kadar yalnızca enerji projelerine 300 milyar dolardan fazla harcama yapmasının beklendiğini söyleyen Aşkın, sözlerine şöyle devam etti:
“Mevcut havaalanı projelerine 313 milyar dolar harcandı. İnşaat sektöründeki bu hareketlilikten aslan payını alan ülke olan Suudi Arabistan’da, yalnızca 2013’ün ilk çeyreğinde 13 milyar dolarlık inşaat ihalesi yapıldı.”

‘ÇEVRESEL SORUMLULUK SİGORTASI YÜKSELECEK’
ACE European Risk Briefing 2012 araştırmasının, risk yöneticilerinin yüzde 30’unun çevresel riski bir numaralı endişe kaynağı olarak gördüğünü ortaya çıkarttığını ifade eden Aşkın, “Şirket, Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi’nin çevresel düzenlemeler konusundaki duruşu açıklık kazanmaya devam ettikçe, önümüzdeki yıllarda çevresel sorumluluk sigortasının akıllı bir inşaat risk yönetimi programının anahtar bileşenlerinden biri olacağına inanıyor” diye konuştu.
“Orta Doğu’nun dünyanın en rekabetçi pazarlarından biri olması, zaten yumuşak olan fiyatlar üzerinde baskı yaratıyor. Kesinlikle bir kapasite fazlası mevcut. Pazar çapında sigorta disiplini henüz oluşturulamamış durumda.
Nitekim, inşaatı ve bir diğer ilgili sektör olan enerji üretimini orta ve uzun vadede en büyük fırsatlar olarak görüyoruz” diyen Aşkın, ACE’in bu branşta dünya çapında, farklı pazarlara sunulabilecek önemli bir bilgi birikimine sahip olduğunu vurguladı.
Türkiye ve bölgedeki faaliyetlerinin yerel müşterilerin ihtiyaçlarına göre özel düzenlenmiş çözümler sunduğuna dikkat çeken Aşkın, bu durumun bölgedeki pazarlara katkıda bulunma yolundaki kararlılıklarını kanıtladığını belirtti.

Koru çalışanları hem öğrendi hem eğlendi
Koru Mutuel Sigorta Kooperatifi tüm çalışanlarının katılımı ile iki günlük bir eğitim gerçekleştirdi. Antalya’da doğa ile iç içe yapılan eğitimde kooperatif çalışanları; zaman yönetimi, takım ruhu ve liderlik konularında bilgi sahibi olurken, aynı zamanda birlikte yapılan sosyal faaliyetlerle eğlenme imkanı buldu. Koru Mutuel Ekibi, Dim Çayı’nda yapılan kahvaltının ardından, Antalya Köprülü Kanyon’da çadır kurularak başlayan program, liderlik ve takım eğitimleri ile devam etti.
Nehirde balık tutan ekip, zaman yönetimi eğitiminin ardından müzik dolu eğlencelerle ilk günü bitirdi. Köprülü Kanyon’da rafting ile geçirilen ikinci günde çalışanlar, takım ruhuna uygun bu macera dolu sporu gerçekleştirirken, zorlu şartlara karşı birlikte hareket etme konusunda oldukça yararlı bir eğitim de geçirmiş oldu.

BNP Paribas Cardif ve TEB işbirliklerini kutladı
BNP Paribas Cardif Türkiye ile Türk Ekonomi Bankası (TEB), Swissotel teknede gerçekleştirilen davette güçlü işbirliklerini ve başarılarını kutladı. BNP Paribas Cardif Türkiye Genel Müdürü Cemal Kişmir’in ev sahipliğinde düzenlenen davete, TEB Holding Yönetim Kurulu Üyesi Varol Civil’in yanı sıra her iki şirketin de üst düzey yöneticileri katıldı.
BNP Paribas Cardif ve TEB sahip oldukları münhasırlık anlaşması doğrultusunda işbirliklerinde üçüncü yıla girerken geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da tekne davetinde biraraya gelerek İstanbul Boğazı’nda keyifli bir akşam geçirdiler. BNP Paribas Cardif, TEB’in yaklaşık 500 şubesinde müşterilerine hizmet sunuyor.

Axa Sigorta liderliğini sürdürüyor
Türkiye Sigorta Birliği’nin (TSB) açıkladığı 2013 yılı ilk yarı sonuçlarına göre, altıncı ay sonunda Axa Sigorta, 1 milyar 489 milyon liralık prim üretimiyle sigorta sektörünün lideri olmaya devam etti. Geçen yıl aynı dönemde 1 milyar 135 milyon liralık üretim gerçekleştiren Axa Sigorta, yüzde 31’lik bir büyüme sergiledi. 2013 yılının ilk altı ayında üretiminin yanı sıra pazar payını da artıran Axa Sigorta, yüzde13,9’luk paya ulaştı.

Pazar payı arttı
Ana branşlar olan yangın ve otoda da liderliğini sürdüren Axa Sigorta, zorunlu trafik branşında geçen yıla göre yüzde 74 gibi yüksek bir artışla 693 milyon lira prim üretti ve pazar payını yüzde 29’a çıkardı. Yangın ve doğal afetler branşında gerçekleştirdiği 214 milyon liralık üretimle geçtiğimiz yıla göre yüzde 36,4 büyüyen ve 12,9 pazar payına sahip olan Axa Sigorta, kaskoda da 357 milyon liralık prim üretti.

Buzdolabındaki yılan korkuttuMalatya'da, bir evin buzdolabına giren yılan, paniğe neden oldu. Yılan, itfaiye ekipleri tarafından yakalanarak, doğaya salındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber