Kazakistan’daki 6’ncı şubeyi açtı

Ziraat Bankası, Türkiye yanında dünyada da büyümesini sürdürüyor. Kazakistan’ın Almatı şehrinde açtığı ikinci şubesi ile yurtdışında 101 noktaya ulaşmış oldu. Ziraat Bankası, dünyada en yaygın faaliyet ağına sahip Türk bankalarından biri. Kazakistan’daki iştiraki Kazakhstan Ziraat International Bank’ın 6. şubesi Almatı’da açıldı.

Kazakistan’daki  6’ncı şubeyi açtı

Aktau, Almatı, Astana, Çimkent, Atirau şubelerinden sonra bankanın Almatı kentindeki ikinci şubesi, 23 Ağustos tarihinde faaliyete başladı. Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan, Çin, Orta Asya Cumhuriyetleri, Rusya, Kırgızistan ve Tacikistan arasında önemli ulaşım noktalarından biri olan Almatı, Kazakistan’ın en büyük şehri ve eski başkenti. 

Pazar payı artıyor

1993 yılında kurulan Kazakhstan Ziraat International Bank, Kazakistan’da kurulan ilk yabancı sermayeli bankalardan biri olarak kurumsal faaliyetlerin finansmanına yönelik ihtiyaçları etkin bir şekilde karşılayarak ülkede pazar payını arttırmaya devam ediyor.

Ziraat Finans Grubu’nun Kazakistan dışında, Almanya, Karadağ, Bosna, Rusya, Gürcistan, Azerbaycan, Özbekistan ve Türkmenistan’da da iştirak bankaları bulunuyor. Yurtdışı iştirakleri ve şubeleri ile 18 ülkede 101 noktada küresel banka olarak varlığını sürdüren Ziraat Bankası, bulunduğu coğrafyaların Türkiye ile olan ekonomik ilişkilerine de katkı sağlıyor.

Niğde'de silahlı kavgaNiğde'nin Ulukışla ilçesinde çıkan silahlı kavgada bir kişi öldü, bir kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber