Geri Dön

Konutta faiz fırsatı sürüyor

Konut kredisi faiz oranları ve finansman oranlarında düşüş eğilimi devam ediyor. Yüzde 0.99’u inen bankaların konut kredisi faizleri, yüzde 0.90’un altını görmeye başladı.

Konutta faiz fırsatı sürüyor

Özel bankalarda 2019’a yüzde 1.35’in üzerinde başlayan konut kredisi faiz oranları 1 Ağustos itibariyle kamu bankalarının faizi yüzde 1’in altına çekmesiyle birlikte düşmeye devam ediyor.

Kuveyt Türk indirdi

Buna göre, Kuveyt Türk konut, herhangi bir üst veya alt sınır şartı olmaksızın tüm vade seçeneklerinde konut finansmanı kâr oranını yüzde 0.94’e düşürdü. Belirli ürünleri tercih eden Kuveyt Türk müşterileri ise yüzde 0.89’a kadar düşürülen kâr oranlarından finansman kullanarak ev sahibi olabilecek.

Mevcut durumda Türkiye Finans ise konut finansman oranını yüzde 0.95 olarak uygulamaya devam ediyor. ING’de de 0.98 olan faiz oranı, ev sahibi olmak isteyenler için önemli bir fırsat oluşturuyor.

Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Tatar Manisa'daki depremi yorumladıAFAD'ın duyurduğu Manisa'daki 5,4'lük büyüklüğündeki deprem İstanbul ve İzmir'i de kapsayan geniş bir çevrede hissedildi. Vatandaşlar depremin neden bu kadar geniş bir çevrede hissedildiğini merak etmeye başladı. Peş peşe meydana gelen son depremler ile CNN TÜRK'e konuşan uzmanlar konuya açıklık getirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber