Kursu atlatan işe başlayacak

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri’10 Projesi kapsamında mayıs ayında bin 500 kişinin meslek edineceği 115 kurs açıldığını bildirdi. Hisarcıklıoğlu, kursların ardından başarılı olanların işe yerleştirileceklerini belirtti.

Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti: “Proje kapsamında mayıs ayında 1.500 kişinin meslek edineceği 115 kurs açıldı. En fazla kurs açılan il Bursa (13 kurs) olurken, Bursa’yı sırasıyla Bayburt, Afyonkarahisar, Ankara, Iğdır ve Şanlıurfa izledi. İşverenlerimiz tarafından en çok talep edilen alanlar ise sırasıyla dokuma konfeksiyon makineci, çağrı merkezi görevlisi, garson (servis elemanı), otomotiv montajcısı ve ayakkabı imalatçısı oldu.”
Hisarcıklıoğlu, “Projemizin işbaşı eğitim yani staj bölümünde kursiyerlere artık asgari ücret verilecek. Daha önce günlük 25 lira olan cep harçlığı, bu vesileyle 36.5 liraya yükseltildi” şeklinde konuştu.

İşe başladığı gün patronunu gasbettiAntalya'da bu sabah işe başladığı pansiyonun sahibinden bıçak zoruyla bin 150 lira gasbederek kaçtığı iddia edilen zanlı için polis ekiplerince yakalama çalışması başlatıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber