Liberty Sigorta’dan 120 milyon YTL’lik sermaye artırımı

Liberty Sigorta Genel Müdürlüğü’ne getirilen Daniel Bernard Lucesoli, Türkiye’de kalıcı olduklarını ve 120 milyon YTL sermaye artırımına gideceklerini bildirdi

Liberty Sigorta’dan 120 milyon YTL’lik sermaye artırımı

 Lucesoli, şirketin misyonu üzerine şu mesajları verdi:
“Liberty çok iyi konumlanmış bir firma ve uluslararası krizlere açık değil. Türkiye’ye kalıcı olarak geldik ve Türkiye pazarına oldukça bağlıyız. Geçtiğimiz yıl operasyon için yaptığımız 80 milyon YTL’ye ek olarak bu yıl 120 milyon YTL ek sermaye artırımına gideceğiz.
Operasyonumuzu bağımsız ve profesyonel acenteler aracılığıyla yapmaya kararlıyız ve stratejimiz bu acenteleri stratejik ortağımız haline getirmek. Özellikle de aynı anda diğer firmalarla çalışırken bizim markamızı da ofislerinin dışına rahatlıkla koyabilecek bağımsız acenteler.
Amacımız, Liberty Sigorta’yı Türkiye’deki en iyi franchise şirketlerinden biri haline getirip, herkesin birlikte çalışmak isteyeceği bir şirket olmasını sağlamak.”
Liberty Sigorta’nın, finansal kuruluşlar, otomotiv üreticileri, kulüp ve dernekler, emlak şirketleri, işyeri pazarlama ve internet konularında alternatif dağıtım kanalları geliştireceğini belirten Lucesoli, “Müşterilerimizin memnuniyeti için geniş dağıtım kanalı aracılığıyla çeşitli fırsatları arayacağız. Odak noktamız kişisel branşların yanı sıra küçük ve orta ölçekli kurumlar ile birlikte büyük ticari iş olanakları üzerine kuruludur” dedi.

Daniel Lucesoli kimdir?
İtalyan asıllı Fransız vatandaşı Daniel Bernard Lucesoli, Buenos Aires UBA Ekonomi Universitesi’nden mezun oldu. 1990’da Arthur Andersen firmasında iş hayatına atılan Lucesoli, 1995’te Liberty’nin Arjantin’deki kuruluşunda önemli rol oynadı. Lucesoli’nin Şili, Brezilya, Meksika, İspanya, Portekiz, Polonya, Almanya ve ABD’de de çeşitli iş tecrübeleri oldu.
Daniel Bernard Lucesoli, 2002 yılının başında Liberty International’a katıldı ve Avrupa’da birleşmeler, satın almalar ile iş geliştirme görevlerinde yer aldı. 2003’te Lizbon’a taşındı ve firmanın hem CFO’su hem de Portekiz’deki yeniden yapılanmasını destekleyen Alternatif Dağıtım Kanalları Başkan Yardımcısı olarak atandı.
2007 yılının başında Avrupa Operasyonlarının Başkan Yardımcısı olarak atandı ve İspanya, Portekiz, Türkiye, Almanya ve Polonya’da yürütülen çeşitli projeler için çalışmaya başladı.
Son olarak 2008 yılında Liberty Sigorta CEO ve Yönetim Kurulu Üyeliği’ne getirilen Daniel Bernard Lucesoli, 41 yaşında, evli ve 3 çocuk babası.

AK Parti'den Emine Bulut cinayeti açıklaması!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, Emine Bulut cinayeti ile ilgili "Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda hassasiyetinin altını çizdi" dedi. Kadın cinayetleriyle ilgili Çelik, yasal düzenleme ihtiyacının olması halinde tereddüt edilmeyeceğini de belirtti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber