Lopez ‘Metropol’ün anahtarını aldı

Konser için Türkiye’ye gelen Jennifer Lopez, Metropol İstanbul projesinden satın aldığı dairenin anahtarını teslim aldı

Lopez ‘Metropol’ün anahtarını aldı


Çeşitli ülkelerde gayrimenkul yatırımları yapan Jennifer Lopez, konser için geldiği İstanbul’dan da konut satın aldı. Dünyanın en büyük karma projelerinden biri unvanına sahip Metropol İstanbu’dan Adalar ve Boğaz manzaralı daire satın alan Lopez, Ataşehir’de bulunan Metropol İstanbul satış ofisine gelerek, dairesinin temsili anahtarını aldı. Varyap – Gap İnşaat Ortak Girişimi ve Emlak Konut ile hasılat paylaşımı modeli ile hayata geçirilen projenin maketini inceleyen Lopez’e Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş, Osmanlı motifleriyle süslü 200 yıllık altın bir anahtar hediye etti. Satış ofisinin penceresinden görülen bir manzarada ise Lopez için, “Jennifer welcome to your new home”, “Jennifer yeni evine hoş geldin” pankartı açıldı.

İndirimden faydalandı
Düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtlayan Varlıbaş, “İstanbul’a gelen herkes, Türkiye’nin inşaat sektöründeki performansından dolayı gözlem yapıyor. Jennifer Lopez de birçok yerde yatırım yapan biri olarak menajerine İstanbul’da yatırım yapılabilecek projeleri sormuş. Kendisine katalogları ilettik ve projemize ilgi duymuş” dedi. Lopez’in projeyi ve daireyi inceledikten sonra satın almaya karar verdiğini belirten Varlıbaş, “Daire satışı sırasında belirli bir oranda indirim yaptık ancak satış politikalarımıza göre bunu açıklayamıyoruz” diye konuştu.

‘Dairenin parasını ödedi’
Projeden Jennifer Lopez gibi pek çok ünlünün de ev sahibi olduğunu söyleyen Varlıbaş, dairenin hediye edildiği söylentilerine de cevap vererek, “Bu proje kamu ve özel sektör işbirliğiyle hayata geçirilen ciddi bir kurumun işbirliğidir” dedi. Varlıbaş, “Jennifer Lopez buraya gerçekten yatırım yaptı, bedelini ödedi ve tapu kendi adına düzenlendi” diye konuştu. Yabancı ilgisinin mütekabiliyetle yoğunlaştığını söyleyen Varlıbaş, “Pek çok ülkeden talep görüyoruz” dedi.

DAİRESİ 2015’TE HAZIR
Metropol İstanbul, üç yüksek binadan oluşuyor. 908 konuta yer verilen projede, rezidans, ofis, alışveriş merkezi, eğitim kurumu ve rekreasyon alanları yer alıyor. Türkiye’nin en büyük karma projelerinden biri olması amaçlanan projenin 2015 yılı başında tamamlanması planlanıyor. Antensiz 250 metre yüksekliğinde inşa edilen projede bulunan dairelerin yüzde 75’i satıldı.

İstanbul konserlerinde evinde kalacak
Satış ofisinde düzenlenen törende Çalık Holding İnşaat Grubu Başkanı Ahmet Taçyıldız ve Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş, Jennifer Lopez’e Metropol İstanbul’daki dairesinin temsili anahtar ve tapu belgesini teslim etti. Anahtar teslim töreninde Metropol İstanbul’dan daire aldığı için büyük bir mutluluk duyduğunu dile getiren Lopez, “Hayran kaldığım İstanbul’da gelecekte daha çok vakit geçirmek istiyorum. Bu ziyaretlerde de Metropol İstanbul’daki dairemi kullanacağım. İstanbul’da en çok ilgimi çeken ve şehri benzersiz kılan boğaz ve adalar manzarasını dairemden görebilecek olmak beni şimdiden heyecanlandırıyor. Projede yer alan 400 metre uzunluğundaki alışveriş caddesi Metropol Catwalk’u da çok merak ediyorum” dedi.

GÜNÜN PROJESİ / INNOVIA ISPARTAKULE

Yeni Innovia lansman iİyatlarıyla satışta

Yeşil İnşaat ve Metal Yapı Konut ortaklığı ile kurulan Zincir Yapı’nın yeni projesi Innovia Ispartakule’de satışlar başladı. Bulunduğu lokasyon ile dikkat çeken projede Küçükçekmece Gölü manzarası sunuluyor.
83 bin metrekare toplam inşaat alanına sahip Innovia Ispartakule, 265 rezidans daireden oluşuyor. 23 ve 29 katlı olmak üzere 2 blok olarak tasarlanan projede, 163 adet alışveriş ünitesinden oluşan meydan-sokak konseptine yer veriliyor. Innovia Ispartakule’de 31 ile 160 metrekare arasında değişen 1+0, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri bulunuyor. Projenin sosyal donatıları arasında ise dinlenme alanları, çocuk parkı ve oyun alanlarının dışında basketbol sahası, çocuk kulübü, eğlence dünyası “Wonderland/In” bulunuyor. Ayrıca projede yer alan HEALTHCLUB-IN kapsamında yüzme havuzu, fitness salonu, buhar odası, Türk hamamı, özel eğitmenler, pilates, aerobik, bodybuilding ve vitamin bara yer veriliyor.
Lansmana özel fiyat avantajının bulunduğu projede banka kredisiz, kefilsiz ve sıfır faiz imkânı sunuluyor. Aralık 2014’te teslim edilecek projede kişiye özel ödeme planı seçeneği de yer alıyor.

YAKIN PLAN
Yeri: Ispartakule
YAPIMCI FİRMA: Zincir Yapı
TESLİM TARİHİ: Aralık 2014
KONUT SAYISI: 265
KONUT TİPİ: 1+0, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1

Hangi daire kaç lira?
Tipi Fiyatı
1+1 109-000 - 135.000
2+1 189-000 - 269.000
3+1 254-000 - 309.000
4+1 369-000 - 399.000

‘Artık her önüne gelen inşaat yapamayacak’

Denizli’de sanayici ve iş adamlarıyla bir araya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, gelişen ve büyüyen dünyada devletler kadar şehirlerin de ön plana çıktığını, Denizli’nin de bu kapsamda bir kent olduğunu söyledi.
Çevre duyarlılığına aşırı derecede dikkat ederken bir taraftan da Türkiye’nin gelişmesi, kalkınması için çalıştıklarını anlatan Bakan Bayraktar, kentsel dönüşüm çalışmalarının sürdüğünü dile getirdi. Bu konuda geri adım atılmayacağını, Bakanlık olarak müteahhitlik yapanları kayıt altına aldıklarını ifade eden Bayraktar, “Türkiye’de geçici müteahhitlik belgesi olan 200 bin kişi var. Almanya’nın nüfusu 80 milyondan fazla. Orada belgeli müteahhitlik firması 2 bin 700 civarında. Biz de 200 bin belgeli var. Biz bunlara belli şartlar getirmek suretiyle hem müteahhitlik firmalarına hem inşaat firmalarına hem ustalarından bu işi yapamayanları ayıklamak suretiyle yeni bir çalışma içerisindeyiz” dedi. Verdikleri belgenin müteahhit kayıt sertifikası olduğunu vurgulayan Bayraktar, “Bu müteahhitlik belgesi değil. Geniş bir inceleme yapıyoruz. Yaptığı yapılara bakıyoruz, yaptığı işleri denetliyoruz ondan sonra veriyoruz” diye konuştu.
Türkiye’de artık her önüne gelenin inşaat yapamayacağını ifade eden Bayraktar, şunları söyledi: “Maalesef odalar, inşaat müteahhitleri odası kurulmasını engelliyor. Müsaade etseler daha kolay olacak. Odanın sizlere bir zararı yok, izin verin. Ticaret odası en çok aidatı müteahhitlerden aldığı için oda kurdurmuyor. Bunlar bir oda kursun, gelişsin, birleşsin. Her isteyen de müteahhitlik yapmasın, inşaat yapmasın.”

‘Kaçak yapıdan kurtulmalıyız’
Bakan Bayraktar, Türkiye’nin, küresel ekonomik kriz ve bölgesel sorunlara rağmen istikrarını koruduğunu, kalkınmasını sürdürdüğünü vurguladı. Türkiye’de nüfusun yüzde 75-78’inin şehirlerde yaşadığını, şehirlerdeki teknik altyapının kötü olduğunu dile getiren Bayraktar, “Şehirlerimizin verdiği fotoğraflar iyi değil. Kaçak yapılar, depreme dayanıksız yapılar... Bu ülkeyi, mühendislik hizmeti almamış kaçak yapılardan kurtarmamız lazım” dedi.

‘KİMSEYİ EVİNDEN ETMEK İSTEMİYORUZ’
Kentsel dönüşüm kapsamında evini yıkmak isteyenlere öncelik verileceğini belirten Bayraktar, “3194 sayılı yasa dışında, kimsenin rızası olmadan evini zorla yıkmak gibi bir düşüncemiz yok. Bu yasa insanlarımızı, can emniyetini korumaya yöneliktir. Bu yasa, insanlarımızın hayat hakkını idame ettirmeye yöneliktir. İnsanlarımızın malını korumak içindir. Kimseyi evinden, yurdundan ve yerinden rahatsız etmeye, itip kalkmaya niyetimiz yok. Ama bunu önemsediğimizi de vurgulamak istiyorum” diye konuştu.

Dev İtalyan markası Afyon mermerini seçti

Son yıllarda konut sektörünün büyümesi ve rekabetin artması nedeniyle daha kaliteli malzeme kullanmaya başlayan inşaat sektöründeki projeler lükse yönelmeye başladı. Bu kapsamda dünyanın en eski yapı malzemesi olarak bilinen mermer, birçok projede başrol oynamaya başladı. Bu neticeye bağlı olarak iç piyasadan çok fazla mermer talebiyle karşılaştıklarını belirten Temmer Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Rüstem Çetinkaya, İstanbul’un prestijli lüks rezidanslarından biri olan Maçka Residence By Armani/ Casa’ya özellikle iç dekorasyonlarında kullanılmak üzere mermer verdiklerini belirtti.
Geçtiğimiz günlerde biten projede özellikle banyo, mutfak ve hollerde kullanılan mermer, Temmer Mermer’in Afyon Şuhut Ocağı’ndan çıkarılan Affumicato taşının tercih edildiğini söyleyen Çetinkaya, “Uluslararası adı gri-bej olarak geçen Affumicato, son dönemde dünyadaki marka tasarımcılarının ve ünlü mimarların belirlediği trendler sonucu çok talep edilen taşlar arasında yer alıyor. Özellikle yurtdışında gerçekleşiriem lüks konut projelerinde bu taş yoğun olarak kullanılıyor” dedi.

Peşin alımlarda % 7’ye varan indirim seçeneği

Yapımı Beylik Yapı tarafından gerçekleştirilen Beymahall’de satışlar devam ediyor.
Beylikdüzü’nde hayata geçirilen proje, 9 kattan oluşuyor. 1+1 ve 2+1 den oluşan farklı tip dairelere yer verilen proje, home officeleri ve cadde üzerindeki dükkanları ile yatırımcıların dikkatini çekiyor.
Fiyatların 127 bin liradan başladığı projede, peşin alımlarda yüzde 7’ye varan indirim seçeneği bulunuyor. Ayrıca projeden konut satın alanlara anında tapu teslim garantisi de veriliyor. Projenin teslim tarihi ise Ağustos 2013 olarak planlanıyor. Metrobüse 200 metrede yer alan proje, TEM’e ve E-5 karayoluna yakın konumlanıyor.

Dayalı döşeli evlere özel kampanya yaptı

Soyak’ın İzmir’de inşası süren Soyak Siesta projesinde 2+1 daireler 184 bin 500 liradan satışa sunuluyor. Ayrıca 21 Kasım’a kadar 2+1 dairelere dayalı döşeli olarak sahip olunabiliyor. İzmir Karşıyaka’da az katlı bina anlayışı ile oluşturulan 2 bin 250 konutluk projede, 2+1 daireler 36 ay vadeli ve yüzde sıfır faizle sahip olunabileceği gibi peşin ödeme de yüzde 7 indirim sağlanıyor.
Körfez manzarasından maksimum derecede yararlanabilecek şekilde konumlandırılan projede, spor alanları, yüzme havuzları, çocuk oyun alanları, sosyal tesisler ile açık ve kapalı otoparklar bulunuyor.

Dumankaya, konutları festivalle teslim etti

Dumankaya İnşaat, Esenyurt Bahçeşehir’de gerçekleştirdiği Dumankaya Modern projesinin teslimlerini gerçekleştirdi. Bir festival havasında gerçekleşen teslim töreninde, katılımcılar ebru sanatı, atıklardan heykel, sabun yapımı ve yağlıboya resim gibi farklı atölyelere katılarak, La Descarga’nın renkli konserini izledi.
Eesenyurt sakinlerinin ve Esenyurt’un önde gelen isimlerinin katıldığı festivalde konuşma yapan Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Halit Dumankaya, “Dumankaya Modern, Avrupa Yakası’nda gerçekleştirdiğimiz ilk proje olarak ayrı bir öneme sahip. Dairelerimizi zamanında teslim etmenin gururunu yaşıyoruz” dedi.

Nişantaşı’nda günlük, haftalık daire kiralıyor

Nişantaşı’nda yer alan Manning Residence’ta büyüklüğü 28 ile 35 metrekare arasında daireler, günlük 110 Euro’dan, aylık ise 2.500 Euro’dan başlayan fiyatlarla kiraya veriliyor. Manning Vakfı’na ait olan Manning Residence, Taksim-Maçka, Şişli ve Beşiktaş aksının tam ortasında yer alıyor.
Manning Residence’ın üç katlı bir binada faaliyet gösterdiğini söyleyen Manning Vakfı Başkanı Prof. Dr. Derya Aydıner, “Her katta sekiz, toplam da 24 dairemiz bulunuyor. Her dairede, mutfak, mikrodalga fırın, kahve makinesi, TV ve internet bağlantısı yer alıyor. Rezidansta güvenlik ve temizlik servisi de bulunuyor” dedi.

Milliyet'te Gündem 6 Aralık 2019.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber