MAM, başkalarını da yönetecek

Birkaç gün önce yönetim organizasyonunda değişikliğe giden Metro Asset Management (MAM), yönetim deneyimini başka AVM’lere de aktarma kararı aldı.

MAM, başkalarını da yönetecek


12 yıldır MAM’ın genel müdürlüğü görevini üstlendikten sonra MAM Asya Bölgesi’ne atanan Gündüz Bayer, yaptığı açıklamada, “Yeni yapılanmayla Metro Asset Management, artık sadece kendi marka ve mülklerini yönetmeyecek, başka yatırımcıların alışveriş merkezlerinin kiralama, yönetim faaliyetlerini de yürütecek. Ayrıca, Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan ile Mısır’ın gayrimenkul ve emlak yönetim faaliyetleri de İstanbul’dan yönetilecek. Ben, şimdi Çin, Hindistan, Japonya, Vietnam, Pakistan ve Singapur’u kapsayan gayrimenkul sektörünün daha yeni geliştiği bir bölgeye gidiyorum” dedi.
Yönetimden Sorumlu Genel Müdür Torsten Bauer de konuya verdikleri önemin altını çizerek, “Perakende yıllardır süre gelen bir deneyimimiz var, alışveriş merkezi yönetimini de biliyoruz. Şimdi bu deneyimlerimizi başka yatırımcılara da aktaracağız. Bunun için ilk adımlar atıldı. Bu yıl içinde kiralama ve yönetimini üstleneceğimiz ama mülkü bizim olmayan AVM’ler olacak” diye konuştu.
1 kişiye 3 kişi
Gündüz Bayer’in Asya’ya atanmasıyla birlikte Türkiye’deki genel müdürlük görevi için 3 kişinin görevlendirildiğine dikkat çeken MAM Gelişimden Sorumlu Genel Müdür Christian Lange ise, “Türkiye’de yapacak o kadar iş ve potansiyel var ki, ülkenize 3 genel müdür birden geldi” dedi.

‘Almanlar bile daha esnek’
Bakanlar Kurulu ‘nda görüşülen ve şu anda Alt Komisyon’da olan ‘Alışveriş Merkezleri, Büyük Mağazalar Yasa Tasarısı’nı henüz sektörün görmediğine dikkat çeken Metro Group Türkiye Temsilcisi Nurdan Tümbek Tekelioğlu, “Tasarıyı henüz hiçbirimiz görmedik, bu yüzden hiçbir yorum yapamıyoruz. Ama salı günü organize perakendeciler bir araya gelerek bir görüş oluşturacak. Sivil toplum örgütleri de aynı şekilde çalışacaktır. Şu anda yapılacaklar sektörün ‘beyin fırtınası’ olacak” dedi. Tekelioğlu, yasada ‘Fransız modeli’nin örnek alınacağına yönelik iddialar karşısında ise “Almanlar bile pazar günleri yarım gün mağazaları açmaya başladı. Dünya daha ileri giderken bizim geri gitmemiz anlamsız” yorumunu yaptı.

Konya'da feci kazaKonya’nın Kulu ilçesinde otomobil ile TIR'ın çarpışması sonucu anne ile çocuğu hayatını kaybetti, baba yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber