Geri Dön

Mesa, Kartal’ı çok sevdi yatırımlar devam edecek

Kartal’daki ilk projesi Kartall Mesa’nın lansmanını yapan Mesa, bölgenin lokasyonundan etkilendi. Kartal’daki ikinci projelerine başladıklarını belirten Can Aynagöz, “3. proje için ise sonbaharda harekete geçeceğiz” dedi

Mesa, Kartal’ı çok sevdi  yatırımlar devam edecek

Mesa, İstanbul’un gelişim akslarından biri olan Kartal’da hayata geçirdiği Kartall Mesa’yı görücüye çıkardı. E-5 kenarında konumlanan proje, Mesa’nın bölgedeki ilk projesi olmasıyla da dikkat çekiyor.
Projenin lansmanı için özellikle örnek dairelerin hazırlanmasını beklediklerini belirten Mesa Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Can Aynagöz, Kartall Mesa’nın firmanın bölgede gerçekleştirdiği ilk projesi olduğuna dikkati çekerek, projeye geçen yıl başladıklarını ifade etti.
Kartal’ı çok sevdiklerini ve bölgede başka projelere de imza atacaklarını söyleyen Aynagöz, “Kartal, gerek mevcut özellikleri, zenginlikleri ve gerekse potansiyeli ile Anadolu Yakası’nın yeni gözde merkezi konumunda” dedi.

2 proje daha yapacak
Kartal’ın son yıllarda gelişen ulaşım aksında olduğunu belirten Aynagöz, “Metronun mevcudiyeti ve yeni yapılan adliye sarayı da bölgeye olan talebi artırdı. Bu talep bizim de ilgimizi çekti. 2. proje için çalışmalara başladık. Hatta sonbaharda 3. projeye başlayacağız” diyen Aynagöz, “Kartal’ın lokasyon olarak ‘doğru tercih’ olduğuna inancımızı, yine burada bir diğer önemli arter olan Sahilyolu’nda başlayacağımız ikinci projemizle de ortaya koyacağız” diye belirtti.
Kartall Mesa’nın 286 konuttan oluştuğunu aktaran Aynagöz, projede 1+1, 2+1 ve 3+1 dairelere yer verildiğini söyledi. Ayrıca iki adet 5+1 konutun da bulunduğunu belirten Aynagöz, “Konutların yüzde 60’ı satıldı. En çok 1+1 ve 2+1 dairelerimize talep oldu. Konut alıcıları daha çok yatırım amaçlı konut satın aldı” dedi. Projedeki konutların 214 bin liradan başladığını aktaran Aynagöz, 100 milyon liralık hasılat beklediklerini ifade etti.

Yüzde 60’ı satıldı
Kartal’ın Anadolu Yakası’nın gözde merkezi olduğuna dikkat çeken Mesa Yönetim Kurulu Üyesi Aslı Tokatlı da, projenin tek bloktan oluştuğunu belirterek, projenin lansman öncesinde dahi yoğun ilgi ve talep gördüğünü ifade etti. Tokatlı, şuana kadar projede yüzde 60 satış gerçekleştiğini söyledi.

Temapark mayıs ayında satışta

Firmanın Halkalı Atakent’te konumlanan projesi Temapark’ta mayısın son haftası gibi satışa başlayacaklarının belirten Aynagöz, şunları dile getirdi: “Eğlence parkı da bulunan projemizde, farklı fonksiyonları biraraya getirdik. Projede AVM ve ticari birimler de var. Projede yer alması planlanan fuar alanı içinse imar değişikliğine gidildiği için orada da ticari üniteler yapmayı planlıyoruz. Bahçeşehir’deki projemizde de 4. etabı tamamladık. 5 etab için çalışmalara başladık. Ankara’daki 2 bin konutluk projemiz Parkoran’ı da 4 ayda bitireceğiz.”

Polonya’ya 2 bin konut

Mesa’nın 3-4 yıl içinde 3,5-4 milyar liralık yatırım gerçekleştireceğini anlatan Can Aynagöz, Çamlıca’da 130 konut ve birkaç villadan oluşan yeni bir proje yapacaklarını belirtti. Aynagöz, buradaki projenin alçak katlı bloklardan oluşacağına dikkati çekti. Eylül gibi ise Ankara’da 885 konutluk bir projeye başlayacaklarını belirten Aynagöz, “Şu anda ruhsat işleri tamamlanıyor. Ayrıca Türk Müteahhitler Birliği’nin yeni binasını da Mesa yapacak. Bu projeyi de ağustos gibi teslim edeceğiz” dedi.
Ayrıca Polonya’da da bir projeyi hayata geçireceklerini anlatan Aynagöz, “Varşova’da 2 bin konutluk bir proje yapacağız. Önümüzdeki yıl başlamayı planlıyoruz” diye konuştu.

M2’si 3 bin 400 TL’den başlıyor

Tek blokta 32 kattan oluşan projede toplam 286 daire bulunuyor. 1+1, 2+1 ve 3+1 konutlara yer verilen projede ayrıca 2 adet 5+1 daire yer alıyor. Dairelerin büyüklüklerinin 61 ile 346 metrekare arasında değiştiği projede, dairelerin metrekare fiyatları 3 bin 400 liradan başlıyor. Kartall Mesa’nın teslim tarihi ise Nisan 2014 olarak belirtiliyor. 9 bin metrekareyi aşan peyzaj alanının yanı sıra kat bahçeleri ve terasların bulunduğu proje, Adalar’dan Tuzla’ya kadar uzanan geniş bir açıda panoromik deniz manzarasına sahip.

Emlak Konut’un 3 aylık satışı 2 milyar TL’yi aştı

Hasılat paylaşımı modeliyle bugüne kadar birçok konut projesine imza atan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Kamu İhale Kanunu ve Gelir Paylaşımı Modeliyle gerçekleştirilen projelerinde Mart ayı satış raporunu açıkladı. Buna göre, mart ayında sözkonusu projelerde (KDV dahil) 345 milyon 112 bin lira tutarında bin 393 bağımsız birimin satışı gerçekleşti.
Emlak Konut GYO projelerinde 1 Ocak-31 Mart 2013 tarihleri arasında 3 aylık dönemde gerçekleşen toplam satış ise 2 milyar 86 milyon 673 bin lirayı aşarken, satılan bağımsız birim sayısı da 3 bin 836 adet olarak gerçekleşti.
Rapora göre Mart 2013’de aylık bazda en fazla satış Spradon Vadi projesinde gerçekleştirildi. 605 bağımsız bölüm satışından 124 milyon 661 bin 589 lira gelir elde eden Spradon Vadi projesinin ardından ikinci sırada 195 bağımsız bölüm satışından 67 milyon 160 bin 227 lira elde eden Avrupa Konutları Atakent 3 projesi yer aldı. Üçüncü ise 188 bağımsız bölüm satışıyla Gebze Emlak Konutları 2. Etap oldu. Projenin elde ettiği gelir ise 25 milyon 19 bin 801 lira olarak belirlendi.
Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, şirket olarak 2013 yılına hızlı girdiklerini ifade ederek, yılın ilk aylarına ilişkin satış rakamlarının, gayrimenkul sektöründe 2012 yılındaki durgunluğun aşılmaya başladığına ilişkin kuvvetli ipuçları sunduğunu anlattı. Kurum, “Şirket 2013 yılında 15 bin konut satarak, 4 milyar lira ciro elde etmeyi hedefledi” dedi.

İhaleler mayısta yapılacak

Şirketin Avcılar Kapadık Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı ihalesi 7 Mayıs 2013 Salı günü gerçekleştirilecek. Arsa, ticaret + konut alanı olarak belirlendi.
Fatih Yedikule Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ise 9 Mayıs 2013 Perşembe günü ihale edecek. Buradaki arsa ise turizm + kültür alanı olarak belirlendi.

Corridor’a özel ‘seçenekli’ kampanya

İnşaat sektörünün tanınmış isimlerinden Sur Yapı, Bahçelievler’de gerçekleştirdiği Corridor Projesi için düzenlediği kampanyada esnek ödeme koşulları sunuyor.
Kampanya kapsamında, stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1’e varan tüm daire seçenekleri, müşterilerin tercihine göre düşük peşinat ya da düşük taksit olanağıyla sunuluyor.
Kampanyaya özel olarak yüzde 5 indirim oranına tamamı peşin ve kredili ödemelerde yüzde 10 ilave indirim fırsatının da eklenmesiyle, düşük peşinatlı ödeme modelini seçen bir müşteri 157 metrekarelik 3+1 bir daireyi aylık 3 bin 841 lira taksitle satın alabiliyor.
İnşaatı hızla devam eden Corridor’da, kampanya kapsamında yüzde 1 KDV avantajının ve ara ödeme kolaylıklarının da dâhil olduğu seçenekler yer alıyor. Ayrıca ödemelerin tümü müşterilerin tercihine göre düzenlenebiliyor.
Projenin tasarımı Sur Yapı mimari grubuna ait. Yalçın Koreş ve Mimar Sinan Caddelerini farklı bir cadde planlaması ile de birbirine bağlayan proje yaklaşık 78 bin metrekare inşaat alanına sahip.
270 milyon lira yatırım değeri bulunan proje, 7 blokta 505 konut ve cadde mağazaları konseptinde projelendirilen ticaret alanıyla yoğun talep görüyor. 42 metrekare stüdyo daireden 337 metrekare 4+1’e kadar farklı daire seçenekleri bulunuyor. Projede yaşam 2014 yılında başlayacak.

1300 metrekarelik sosyal alan
Projenin iki katına yayılan 1300 metrekare alana sahip sosyal tesislerinde havuz, dinlenme ve güneşlenme alanları, kafeterya, TV dinlenme odası, fitness, stüdyo, soyunma odaları, duşlar, sauna, çocuk oyun alanı gibi mekânlara yer veriliyor.

Doğal aydınlatma
Doğal enerji kaynaklarından faydalanılan projede, binalar kuzeybatı-güneydoğu doğrultusunda yönlendirilerek, birbirleri üzerindeki gölgeleri minimum olacak şekilde kurgulandı. Böylece binalardadoğal aydınlatma ve ısınmadan maksimum düzeyde yarar sağlanıyor.

İller Bankası’ndan mağaza ve ofis satışı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu olan İller Bankası A.Ş.’nin İstanbul Kartal’daki Ofisim İstanbul’da yer alan ofis ve mağazaları 30 Nisan 2013’te açık artırmayla satışa çıkarılacak. Toplam 52 ofis ve 4 mağazalı binanın tamamının 50 milyon liradan başlayan fiyatlarla satılması bekleniyor.
Deniz ve adalar manzaralı 14 katlı binanın üsteki son dört katında yer alan ofislerin satışı 604 bin liradan başlarken, 300 metrekarenin üzerinde büyüklüğe sahip mağazalar ise 3 milyon 476 bin liradan satışa çıkarılacak.
Satışlar KDV’siz yüzde 25 peşin ve faizsiz 60 ay vadeli olarak gerçekleştirilecek.

İspanya’daki konutların 3,5 milyonu boş kaldı

Ekonomik krizle mücadele eden İspanya’da 3 milyon 443 bin boş konut olduğu açıklandı. İspanya Ulusal İstatistik Enstitüsü’nün (INE) açıkladığı 2011 yılı verilerine göre boş olan konutların yüzde 21,4’nün (737 bin) son 10 yılda inşa edilen konutlar olduğu belirtildi. Uzmanlar,
2001 yılına göre bir değerlendirme yapıldığında boş konut sayısının 2011’de yüzde 10,8 arttığı söyledi. Ancak yapılan yorumlarda günümüzdeki oranın aslında daha fazla olduğu, 2012 yılında satılamayan 638 bin yeni konutun da eklenmesi gerektiği ifade edildi. Verilere göre, İspanya’da toplam konut sayısı 2001’de yaklaşık 21 milyon iken 2011’de 25 milyonun biraz üzerine çıktı.

Soyak’ta son 200 daire yeni sahiplerini bekliyor

Soyak’ın İzmir Karşıyaka’da 5 etaptan oluşan en büyük konut projesi Soyak Siesta’nın yaşamın başladığı ilk 3 etabında son 200 daire kaldı. Soyak Siesta’nın
24 Nisan’a kadar sürecek kampanyasında son 200 daire yüzde 1 peşinat, 1 yıl taksit erteleme ve dayalı döşeli olarak
alıcılarıyla buluşuyor.
Projenin ilk 3 etabındaki 1425 daire tamamlandı. 1225 dairenin satıldığı ve yaşamın başladığı 1. 2. ve 3. etaplarda sadece 200 daire kaldı. Yüzde 1 KDV taahhüdüyle satılan Soyak Siesta’nın
4. ve 5. etapları da tamamlandığında
2 bin 250 konuttan oluşacak.

Projenin ilk etabında satışlar devam ediyor

936 konutluk Evimiz Kocaeli’nin 360 konutluk ilk etabında satışlar devam ediyor. Projenin ilk etabındaki konutların önemli bir bölümünün satışının tamamlandığını belirten Pekdemir İnşaat Genel Müdürü Mert Pekdemir, projenin gördüğü büyük ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Pekdemir, “Evimiz Kocaeli projesi çok beğenildi. Elde edilen bu başarıda, bölge halkının yakından tanıdığı Pekdemir markasına duyulan güvenin yanı sıra projenin yarattığı beğeninin büyük etkisi bulunuyor” dedi.
Projede, 2+1, 3+1 ve 4+1’lerden oluşan altı farklı tipte daire bulunuyor.

Beylikdüzü’nde yüzde 75’ini yeşil alana ayırdı

Rafineri Yapı’nın Altın Vadi Konakları projesi, Rafineri Yapı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Orhan Savaş’ın ev sahipliğinde düzenlenen lansmanla tanıtıldı. Beylikdüzü merkezde, 6 bin 90 metrekare arazi üzerinde yüzde 75’i yeşil alan olarak tasarlanan Altın Vadi Konakları, beş katlı sekiz blok olarak inşa ediliyor. 102 daireden oluşan projede, açık ve kapalı yüzme havuzları, süs havuzları ve şelaleler bulunuyor. Fitness, sauna ve spor salonlarına da yer verilen projede, 1+1, 2+1, 2+1 dubleks, 3+1, 4+1 dubleks ve 5+1 dubleks daire seçenekleri mevcut. Projenin teslim tarihi ise Temmuz 2014 olarak planlıyor.

Ayı ve yavruları çöplükte yiyecek ararken görüntülendiHAKKARİ'nin Çukurca içesinde, askeri üs bölgesindeki çöplüğe inen ayı ve 2 yavrunun yiyecek arayışı, iş makinesi operatörü tarafından görüntülendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber