MÜSİAD’da ‘Ömer’lerin bayrak değişimi olacak

Dört yılı başkan olmak üzere MÜSİAD'ta toplam 15 yıl yöneticilik yapan Ömer Bolat’ın koltuğunu adaşı Ömer Cihad Vardan'a bırakacağı belirtiliyor

MÜSİAD’da ‘Ömer’lerin  bayrak değişimi olacak

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nde (MÜSİAD) 19 Nisan'da yapılacak genel kurulda başkan değişecek.
Derneğe, dört yılı başkanlık olmak üzere toplam 15 yıl hizmet eden Ömer Bolat’ın, koltuğunu adaşı olan Ömer Cihad Vardan'a bırakacağı söyleniyor.
MÜSİAD'ın tüzüğünde 2000 yılında yürürlüğe giren bir değişiklikle Yönetim Kurulu Başkanlığı için azami 4 yıl süre sınırı getirilmişti. MÜSİAD'ın genel merkez ve Anadolu şubeleri nezdindeki yönetim birimlerinde ve Yüksek İstişare Heyeti nezdinde yapılan istişareler neticesinde 19 Nisan'daki Genel Kurul'a, halen Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Ömer Cihad Vardan başkanlığında yeni yönetim kurulu listesi teklif edilecek.
Ve son karar genel kurulda verilecek.
Halen dernekte teşkilatlanmadan sorumlu başkan yardımcılığı görevini yürüten Vardan, 1962 Hendek doğumlu. Çukurova Isı Sistemleri firmasının sahibi olan Vardan, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu. Vardan yüksek lisans eğitimini de ABD'de Ohio State Üniversitesi'nde almış.
Aynı zamanda, Türkiye Makine İthalatçıları Birliği Başkanı olan Vardan, İTO'da da meclis üyesi.
İktisadi Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi olan Vardan'ın üye olduğu diğer kuruluşlar şöyle:"Makine Mühendisleri Odası, MMG, TBCCI (Turkish British Chamber of Commerce and Industry)"

Fenerbahçe’yi ısıttı
Vardan'ın sahibi olduğu Çukurova Isı firması, Vestel City, Arçelik ve TOFAŞ gibi markaların üretim merkezleriyle, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nın ısıtma sistemini gerçekleştirmiş.
Firmanın başta otomotiv ve metal sektörleri olmak üzere, seramik, cam, ahşap ve tekstil sektörlerinde de alan ısıtmasına yönelik çeşitli uygulamaları bulunuyor.
Firma aynı zamanda Bulgaristan, Romanya, Suudi Arabistan, İran, Kazakistan, Gürcistan, Ermenistan, Azerbaycan ve Rusya’ya ihracat da yapıyor.
Isıtma sistemlerinin yanı sıra proses brülörleri konusunda da çalışan Çukurova Isı Sistemleri, bugün Amerika’dan Roberts-Gordon Inc., Algas-SDI International LLC, Flynn Burners Corp., Aztec Inc. ve Gas Fired Products'ın; İngiltere'den Roberts-Gordon Europe ve Tansun Ltd.'nin; Hollanda’dan Eclipse Combustion bv'nin, İtalya’dan Robur SpA'nın ve Japonya’dan da Shizuoka Seiki firmalarının Türkiye temsilciliğini yürütüyor.

Görüntüleri paylaşıldı! İşte insansız kara araçlarıCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Hafif Sınıf İnsansız Kara Aracı prototipinin ilk görüntülerini paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber