Nokıa’nın nostaljik telefonları geliyor

Nokia’nın eski fenomen modelleri yeni tasarımlarıyla Türkiye’de satışa sunuluyor. Telefonlar temmuz ayının ilk yarısında Türkiye’de satışa çıkacak. Firmanın 2017 Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttığı Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 model akıllı telefonları ilk üç ay boyunca sadece Vodafone ağında satılacak.

Nokıa’nın nostaljik telefonları geliyor

Vodafone ve Nokia işbirliğinin detayları, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy ve HMD Global Başkanı Florian Seiche’nin katılımıyla düzenlenen toplantıda duyuruldu.

Aksoy, akıllı telefon pazarının hem dünyada hem de Türkiye’de hızlı büyüdüğünü belirterek, Türkiye’de geçen yıl 12.5 milyon akıllı telefon satıldığını ve akıllı telefon pazarının bir önceki yıla göre yüzde 4.2 büyüdüğünü söyledi.

Yeni sayfa açacak

Akıllı telefonu herkes için erişilebilir kılmak üzere yatırımlarını sürdürdüklerini dile getiren Aksoy, “Herkesin kaliteden ödün vermek zorunda kalmadan en iyi telefona sahip olmasını hedefliyoruz. Bu kapsamda kalitesi ve teknolojisiyle tüm dünyanın tanıdığı ve beğendiği Nokia markasının sahibi HMD ile işbirliğimizi önemsiyoruz. Bu işbirliğiyle sektörde efsane haline gelmiş bir markayı tutkunlarıyla ilk olarak biz buluşturacağız. Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 akıllı telefonlar 3 ay boyunca sadece Vodafone’da satılacak. Yeni Nokia akıllı telefonların teknik özellikleri ve milyonlarca Nokia’severin yoğun ilgisi sayesinde Türkiye akıllı telefon pazarında yeni bir sayfa açacağına inanıyoruz” dedi.

HMD Global Başkanı Florian Seiche de, yeni Nokia akıllı telefonları Türkiye’ye getirme kararlarının marka olarak bu dinamik ülkedeki tüketicilerin gerçek ihtiyaçlarını karşılama arzularının bir yansıması olduğunu vurgulayarak, Türkiye’nin önemli bir pazar olduğunu, Android’de yeni akıllı telefon seçenekleri sunmaktan heyecan duyduklarını kaydetti.

Teknik özellikleri dikkat çekiyor

Nokia 3 uygun fiyatıyla, Nokia 5 zarif tasarımıyla ve Nokia 6 yüksek oyun performansıyla öne çıkıyor.

Nokia 6, 5.5” tam HD ekrana sahip. Güçlü bir telefonda eğlence deneyimine sahip olmak isteyenlere hitap ediyor. Perakende satış fiyatı 1.349 TL.

Nokia 5, 5.2 “IPS HD ekrana sahip. 8 MP, 84 derece geniş açılı ön kamerası var. Mat siyah, gümüş, mavi ve bakır olmak üzere dört farklı renk seçeneğiyle fiyatı 1.149 TL.

5 inç’lik IPS ekrana sahip olan Nokia 3 ise, dayanıklılığı ve görüş açısıyla dikkat çekiyor. Polarize ekranı sayesinde daha az yansımayla parlak güneş ışığında dahi iyi sonuç veriyor. 8 MP geniş açılı ön ve arka kamerayla gelecek. Fiyatı ise 949 TL.


Tarlasında öldürüldü!Bursa’nın İnegöl ilçesinde çift sürmeye gittiği tarlasında, para meseli yüzünden husumetli olduğu İbrahim İ. (40) tarafından tabancayla vurulan Ali Cemal Kalkancı (60), yaşamını yitirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber