ÖİB’den Riva’da arazi satışı

Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca (ÖİB), İstanbul’un Beykoz ilçesi Çayağzı (Riva) Mahallesi’ndeki bazı taşınmazlar özelleştirilecek. ÖİB’nin Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına göre, Maliye Hazinesi adına kayıtlı İstanbul’un Beykoz ilçesi Çayağzı (Riva) Mahallesi’ndeki 17 bin 687 metrekare yüz ölçümlü taşınmazın “satış” yöntemiyle, 16 bin 625 metrekare yüz ölçümlü taşınmaz ile devletin hüküm ve tasarrufu altındaki alanın da 49 yıl süreyle “işletme hakkının verilmesi” yöntemiyle bir bütün halinde özelleştirilmesi için ihale düzenlenecek.

Birden fazla teklif sahibinden kapalı zarf içinde teklif almak ve görüşmeler yoluyla pazarlık usulüyle gerçekleştirilecek ihalede, geçici teminat tutarı 1.5 milyon lira olarak belirlendi. Teklifler, 18 Ekim’e kadar idareye teslim edilecek. İhale Komisyonu’nca gerekli görüldüğü takdirde ihale, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımıyla yapılacak açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilecek.

Bakan Çavuşoğlu'ndan Erbil açıklamasıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğu'ndaki bir görevlinin şehit edilmesi konusunda Iraklı üst düzey yetkililerle temas halinde olduklarını ve gerekirse heyet gönderebileceklerini belirterek, "Saldırganların yakalanması, arkasında ne var bunların tüm detaylarıyla ortaya çıkması için temaslarımızı sürdürüyoruz." dedi.Bakan Çavuşoğu, IKBY Başkanı Neçirvan Barzani ve IKBY Başbakanı Mesrur Barzani ile görüştü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber