Öksüz: Tilki tipliler Telekom’un peşinde

ANKARA ANKATürk Telekom’un blok satışı ve halka arzı, kabinenin iki bakanı Enis Öksüz ve Yüksel Yalova’yı, THY’nin ardından bir kez daha karşı karşıya getirdi. Yüksel Yalova’nın, Telekom’un uluslararası rekabete açılmadan “çalmak, çırpmak, soymak" anlamına geleceğini öne sürdüğü halka arz konusunda örtülü olarak suçladığı Enis Öksüz, bu konuda ısrarlı olduğunu bir kez daha vurguladı.
Enis Öksüz, TGRT’de yaptığı açıklamada, Telekom’un satılacak hisse oranının henüz netlik kazanmadığını, sık sık yetkililer tarafından dile getirilen yüzde 34’ün ise kesin olmadığını belirtti. Konuyla ilgili dört bakanın biraraya gelerek başta stratejik ortak ve ortağın nitelikleri hakkında görüş oluşturmaya çalıştığına dikkat çeken Öksüz, “altın yumurtlayan tavuğa" benzettiği Türk Telekom’un yüzde 5 hissesinin halka arzı konusunda ısrarlı olduğunu belirterek, bir anlamda özelleştirmeden sorumlu Bakan Yalova’ya yanıt verdi. Öksüz, “bazı tilki tipli kişilerin" teknolojisini ve personelini kötüleyerek Telekom’u ucuza kapatmaya çalıştığına dikkat çekti.


Tarlasında öldürüldü!Bursa’nın İnegöl ilçesinde çift sürmeye gittiği tarlasında, para meseli yüzünden husumetli olduğu İbrahim İ. (40) tarafından tabancayla vurulan Ali Cemal Kalkancı (60), yaşamını yitirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber