Geri Dön

Otizmli çocuklar ‘kafe’de serviste

Otizmli çocukların toplumla buluşmasına yönelik hayata geçirilen Spektrum Cafe’ye ilgi büyüyor. Kafede, otizmli çocuklar üretim ve servisin yanı sıra bizzat yapımını üstlendikleri hediyelik eşyaları da satıyor.

Otizmli çocuklar ‘kafe’de serviste

Otizm Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Çayan, otizmli çocukların meslek öğrenirken sosyalleştiklerini belirterek, vatandaşların otizmli çocuklar ile birlikte olup onların gelişimlerine katkı sağladıkları için mutluluk yaşadıklarını ifade etti.

Otizmli çocuklar ‘kafe’de serviste

İlgi artıyor

Merkezi Ankara’da yer alan ve kurucularının tamamı otistik çocuk anne - babası olan Otizm Vakfı’nın, Ankara’da yer alan İncek Loft konut projesinin içerisinde hayata geçirdiği Spektrum Cafe’ye yönelik ilgi büyüyor.

Kafe’de, otistik çocuklar ile birlikte olmak isteyen misafirler için açık büfe kahvaltıların yanı sıra doğum günleri, workshoplar, örgü günleri, yemek günleri, felsefe günleri ve söyleşiler de düzenleniyor.

Çayan, otizmli çocukları topluma kazandırabilmek için eğitilecekleri, eğlenecekleri, çalışıp üretecekleri, diğer insanlarla kaynaşacakları, sosyal etkinlik yapacakları, beceri kazanacakları, yeteneklerini geliştirecekleri ortamlar hedeflediklerini kaydetti.

Çayan, “Çocuklarımızın mutfağından çıkan el emeği ürünleri müşterilerin beğenisine sunuyoruz. Çocuklarımız hem meslek öğreniyor, hem de sosyalleşiyor. Bu tip yerlerin açılması çocuklarımızın gelecekteki sosyal yaşamları için çok önemli” dedi.

Otizmli çocuklar ‘kafe’de serviste

Bakan Soylu'dan önemli açıklamalarİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elazığ'da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği Elazığ'ın Mustafa Paşa Mahallesi'nde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber