Perakendeye Türk kaptan

Dünyanın önde gelen perakende ve hızlı tüketim ürünleri üreticisi şirketlerin çatı kuruluşu olan Consumer Goods Forum’un (Tüketici Ürünleri Forumu CGF) Yönetim Kurulu’nda 2013 yılından bu yana görev alan Migros Grubu İcra Başkanı Özgür Tort, Haziran ayı itibariyle CGF’in dünya Perakende Başkanı oldu.

Perakendeye Türk kaptan

Global olarak toplam 3.5 trilyon Euro cirosal bir büyüklüğü temsil eden CGF’in Yönetim Kurulu’ndaki halihazırda tek Türk temsilci olan Özgür Tort, önümüzdeki 2 sene süresince, CGF Eş Başkanlığını, üretici alanındaki Eş Başkan, Danone CEO’su Emmanuel Faber ile birlikte üstlenecek.

Hızlı tüketim ürünleri ve perakende sektöründe dijital veri entegrasyonu, ürün içeriklerinin şeffaflaşması, plastik atıkların geri dönüşümü, gıda israfının önlenmesi, sağlıklı yaşam farkındalığı, gıda güvenliği, sosyal ve çevresel sürdürülebilirlik alanlarında pozitif değişimi hızlandıran, perakendenin dünyadaki en büyük birliği Consumer Goods Forum, (Tüketici Ürünleri Forumu - CGF) yeni eş başkanını Türkiye’den seçti. Migros Grubu İcra Başkanı Özgür Tort, Haziran ayından itibaren iki yıl boyunca CGF’in perakende alanındaki Dünya Başkanı olarak görev yapacak. Birliğin üretici alanındaki eş başkanlığına ise Danone CEO’su Emmanuel Faber getirildi.

Dünyanın önde gelen 27 perakendeci ve 26 üretici firmasının dünya başkanlarından oluşan CGF Yönetim Kurulu, biri perakendeci, diğeri üretici firmaları temsilen 2 Eş Başkan tarafından yönetiliyor. Global olarak toplam 3.5 trilyon Euro cirosal büyüklüğü temsil eden CGF’in Yönetim Kurulu’nda 2013 yılından bu yana yer alan Özgür Tort, son iki senedir, CGF Perakende Başkan Yardımcısı unvanıyla görev alıyordu. Tort, halihazırda CGF Yönetim Kurulu’ndaki tek Türk yönetici.

‘Dünya değişiyor’

Migros Grubu İcra Başkanı Özgür Tort, CGF’in dünyanın en büyük şirketlerini bir araya getirdiğini belirterek; sürdürülebilirlik, verimlilik iş sonuçlarının çevreye etkileri, bunları iyileştirmenin yolları ve sektörün gelecekte karşılaşabileceği zorluklara küresel kapsamda çözümler üretildiğini dile getirdi.

Şiddetli yağmura plajda yakalandılarTatilciler bir anda bastıran yağmur sebebiyle ne yapacaklarını şaşırdı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber