‘Plastik’ Snickers’lar toplatılıyor...

ABD’li şirket Mars’ın, Hollanda fabrikasında üretilen çikolata barlarında plastik olabileceği gerekçesiyle toplatma kararı aldığı 55 ülke arasında Türkiye’nin de bulunduğu belirtildi.

‘Plastik’ Snickers’lar toplatılıyor...

Mars ve Snickers çikolatalarını üreten ABD’li şirketin, bazı ürünlerinde plastik parçasına rastlandığını duyurmasının ardından çoğunluğu Avrupa’da olan 55 ülkeyi kapsayan bir açıklama yayınlanarak, bazı ürünlerin toplatılacağı bildirilmişti. Söz konusu markaların Türkiye’deki dağıtımcısı da, hangi ürünlerin geri çağırıldığını açıkladı. Mars Gıda Türkiye tarafından yapılan açıklamada, sadece “Snickers” marka ürünlerde sorun olabileceği ifade edilerek, üç tip Snickers’ın toplatılacağı belirtildi.
Şirketin açıklamasında “Snickers 5’li paket”, “Snickers 80gr” ve “Snickers Minis” ürünlerinin dağıtılan tüm bölgelerden toplanacağı bildirilirken, “Müşterilerimizden birisi Almanya’da satın alınan bir Snickers ürününde plastik bir parça buldu. Bunun münferit bir olay olduğunu düşünüyoruz, ama Türkiye’de etkilenmesi muhtemel olan kısıtlı sayıda ürünü tedbiren toplatma kararı aldık” denildi. Toplatılan ürünlerin tavsiye edilen son tüketim tarihlerinin ise 4, 11 ve 8 Aralık 2016.
Dünya devi
29 ayrı çikolata markası bulunan ABD’li Mars, halen dünyanın en büyük gıda şirketi. 2015 yılında 33 milyar dolar ciro yapan şirketin çok bilinen markaları arasında M&M’s, Galaxy, Twix, Bounty ve Maltesers da var. Mars ayrıca Wrigley-Orbit sakızları, Uncle Ben’s prinç markası ile Dolmio makarna sosu ve Pedigree-Whiskas kedi köpek mamalarının da üreticisi.

Bu da 'titiz' hırsız... Ayaklarına poşet geçiren hırsız kameradaSamsun’un Bafra ilçesinde telefon hırsızlığı kameraya yansıdı. İzinin belli olmaması için ayakkabılarına poşet geçirdi.Olay, Hacınabi Mahallesi Tekel Caddesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Fatih Türk’e ait iş yerinin cam kapısını kıran 1 kişi vitrinde bulunan 15 bin lira değerinde 4 adet telefonu alarak kaçtı. İş yerinin önünden geçen bir vatandaş, kapının kırık olduğunu fark etmesi üzerine durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen ekipler yaptıkları inceleme sonucunda kaçan şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.Olay ani ise iş yerinin güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, hırsızın, izinin belli olmaması için ayakkabılarına poşet geçirdiği görülüyor. Cam kapıyı omuz atarak kıran zanlı, içeri girip vitrindeki telefonları toplayıp cebine koyuyor ve çıkıp izini kaybettiriyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber