Rusya’nın en zengini çelikçi ‘Tilki’

Rusya’nın en zengin ismi ‘Çelik Baronu’ olarak anılan Vladimir Lisin oldu. ABD’li ekonomi dergisi Forbes, Rusya’nın en zengin isimlerini belirledi

Rusya’nın en zengini çelikçi ‘Tilki’

Soyadı Rusça ‘tilki’ anlamına gelen ve avcılık merakıyla tanınan Lisin, 15.8 milyar dolarlık servetiyle bu yıl da listedeki birinciliğini korudu. Çelik şirketi Novolipetsk’in sahibi olan 53 yaşındaki Lisin, geçen yıla göre servetini 3 katına çıkardı.
Bu yıl tüketici talebindeki artış ve petrol fiyatlarındaki düzelmeyle birlikte Rusya’daki dolar milyarderi sayısı iki katına çıkarak 62’ye yükseldi. Forbes’un en zengin Ruslar listesinde altın şirketi Polyus’un ortaklarından Mikhail Prokhorov 13.4 milyar dolarlık servetiyle ikinci olurken telekom ve petrol yatırımları bulunan Mikhail Fridman ise 12.7 milyar dolarlık servetiyle üçüncü sırada yer aldı.
Rusya’nın en zengin 100 isminin servetleri toplamı ise geçen yıl 142 milyar dolarken bu yıl 2 katını aşarak 297 milyar doları buldu.

Rusya’nın en zengini çelikçi ‘Tilki’

Tarlasında öldürüldü!Bursa’nın İnegöl ilçesinde çift sürmeye gittiği tarlasında, para meseli yüzünden husumetli olduğu İbrahim İ. (40) tarafından tabancayla vurulan Ali Cemal Kalkancı (60), yaşamını yitirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber