Servisçiler Avrasya Tüneli’nden geçecek

İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hamza Öztürk, yolcu ve şoförlerden gelen yoğun talep üzerine, Anadolu ile Avrupa yakaları arasındaki servis taşımacılığı güzergahına Avrasya Tüneli’ni de ekleyeceklerini belirtti.

Servisçiler Avrasya  Tüneli’nden geçecek

Öztürk, AA’ya yaptığı açıklamada, İstanbul’da öğrenci, personel, kamu çalışanı ve turistler dahil günlük yaklaşık 2.5 milyon kişiye taşıma hizmeti verildiğini söyledi.

İki yaka arası servis taşımacılığında aylık ücretin yanı sıra geçiş için kullanılan yol, köprü veya tünel parasının da yolcudan alındığına dikkati çeken Öztürk, “Servisçilerimiz güzergaha göre Boğaziçi, 15 Temmuz ya da Yavuz Sultan Selim köprülerini kullanıyor” dedi.

‘İndirim istiyoruz’

Avrasya Tüneli’ni de güzergahlar arasına ekleme kararı aldıklarını dile getiren Öztürk, artık yolculardan bir kısmının iki yaka arasında bu hattan taşınacağını bildirdi. Avrasya Tüneli’nin servis aracı sahiplerince daha sık kullanılması için geçiş ücretlerinde indirim isteyen Öztürk, “Hem köprülerde servis yoğunluğu azalacak, hem zaman ve akaryakıt tasarrufu sağlanacak” dedi.

Şehit Erol Olçok 15 Temmuz Müzesi açıldıCanik Belediyesi tarafından yapılan ve Türkiye'nin darbeler tarihinin anlatıldığı Şehit Erol Olçok 15 Temmuz Müzesi ziyarete açıldı.Müzede,  27 Mayıs 1960 darbesinden başlayarak 12 Eylül 1980 darbesi,  12 Mart 1971 muhtırası, 28 Şubat 1997 "postmodern" darbesi, 27 Nisan 2007  e-muhtırası ile 15 Temmuz 2016 FETÖ'nün hain darbe girişimi görseller ve minyatür  canlandırmalarla ziyaretçilere anlatılıyor. Adnan Menderes'in 27 Mayıs 1960'ta hapse atılıp ardından idam  edilmesinin yansıtıldığı müzede, bir ailenin 12 Eylül 1980'de cuntanın yönetime  el koyduğunu açıklamasını televizyon başında öğrenmesi de balmumu heykellerle  aktarılıyor. Darbe ve muhtıraların gazete manşetlerindeki yansımalarının da yer  aldığı müzede, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında 34 kişinin şehit edildiği 15  Temmuz Şehitler Köprüsü'nde halkın darbecilere karşı direnişi minyatür objelerle  canlandırılıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber