ŞİRKET AVCISI ACTERA ‘JOKER’ MASASINDA

Özel sermaye fonu Actera’nın bebek ve çocuklara yönelik faaliyet gösteren Joker mağaza zincirini satın almak için ATM Şirketler Grubu ile masaya oturduğu öğrenildi

ŞİRKET AVCISI ACTERA ‘JOKER’ MASASINDA

Özel sermaye fonu yönetim şirketi olan Actera’nın, perakende sektöründe anne-bebek ürünleri satışı yapan Joker’in hisselerin tamamının alımına yönelik markanın sahibi olan ATM şirketler grubuyla masaya oturduğu belirtiliyor.
Actera’nın konuyla ilgili olarak münhasırlık aldığı (başka firmalarla görüşmeme anlaşması) ve due diligence yaptığı yani yatırım kararından önce şirketi etraflıca incelediği ifade ediliyor.
PricewaterhouseCoopers (PWC) danışmanlığa yakın bir kaynaktan edinilen bilgiye göre ise, satışla ilgi anlaşma tamamlanmak üzere.

Yüzde 45 büyüme
1994 yılından beri faaliyet gösteren ATM Şirketler Grubu, bebek ve çocuklara yönelik Joker mağaza zincirleriyle İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Denizli, Kayseri, Antalya ve Samsun olmak üzere 9 ilde yaklaşık 29 bin metrekare alana sahip 29 Joker mağazaları ve 26 Jokerland eğlence parkları ile hizmet veriyor.
Ankara’da Ankamall ve Carrefour Batıkent AVM’lerinde, Bursa’da Korupark ve Kent Meydanı AVM’de ve İstanbul’da ise Beylikdüzü Migros, Pelican Mall, Viaport ve Prestige AVM’lerde mağazalar açan Joker, 2010 yılını cirosal olarak yüzde 45 büyüyerek kapattı.
“Eğlencenin de dahil olduğu” tüm anne, bebek ve çocuk ihtiyaçlarını karşılamayı misyon edinen Joker’in en önemli özelliği ise bebek, oyuncak, tekstil ve eğlence konseptlerinin tek bir çatı altında toplamış olması.
Alışverişin yanısıra çocukların zaman geçirmeleri için Jokerland hizmeti veren şirket, bebeklerin beslenmeden dinlenmeye, seyahatten gezintiye, tuvalet eğitiminden banyo zamanına, sağlık ve bakımından güvenliğine, oyuncaktan giyimine kadar çeşitli alanlardaki ihtiyaçlarına yönelik faaliyet gösteriyor.
Joker, bebek kategorisinde 0-3 yaş, oyuncakta ise okul öncesi 0-8 yaş kategorisinde uzmanlığıyla biliniyor.

12 kişilik ekip yönetiyor


Actera Group, Türkiye’deki yatırımlara odaklanmış, bağımsız bir özel sermaye fonu yönetim şirketi ve halihazırda 500 milyon doları aşan büyüklüğü ile Türkiye odaklı en büyük özel sermaye fonu olan Actera Partners L.P.’yi yönetiyor.
Actera Partners L.P.’nin yatırımcıları arasında, Kuzey Amerika, Avrupa, Uzakdoğu ve Ortadoğu merkezli emeklilik fonları, kalkınma bankaları ve devlet yatırım kurumları da dahil olmak üzere, dünyanın önde gelen kurumsal yatırımcılar var.
Actera, Türkiye’de ise 12 kişilik bir ekip tarafından yönetiliyor. Yönetim ekibinin liderliğini İsak Antika ve Murat Çavuşoğlu yapıyor.ATM Dış Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Alev Semker Akal Atatürk Barajı’nı kuran Necdet Semker’in kızı. Akal aynı zamanda Semay İnşaat’ın yönetim kurulu başkanlığını yürütüyor.

Yürek yakan detay ortaya çıktıGiresun’da yoğun sağanak yağış Eynesil ilçesinde su baskınları ve taşkınlarına neden oldu. Bir kişi de sele kapılarak hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber