Şoke ettiler! İndirimli fiyatlar sonrası...

İstanbul’da 50 noktada açılan tanzim satışlar vatandaşlardan yoğun ilgi görürken bu satışların yapıldığı yerlerin hemen yakınındaki marketlerde dahi fiyatlarda dün itibariyle herhangi bir değişiklik olmadığı, tanzim satışa kıyasla iki kat yüksek fiyatların bulunduğu etiketlerin olduğu dikkat çekti. Bakırköy meydanında kurulan ‘tanzim’de 2 lira olan patatesin fiyatı, 50 metre ötedeki markette 4.5 liraydı.

Şoke ettiler! İndirimli fiyatlar sonrası...

Tanzim satış noktasında belediyedeki işçilerin çalıştığını söyleyen yetkililer, Bakırköy’deki tanzim satış noktasının her sabah saat 10.00’da açılacağını, gün boyu hizmet vereceğini bildirdi. Yetkililer kapanış saati için kesinlik olmadığını belirterek, “Kapanış saati için 19.00 dediler fakat bize ne zaman kapatın derlerse o zaman kapatacağız. Her gün açık olacak. Gün içinde ürünler bittikçe yenileri gelecek” şeklinde konuştu.

Ücretsiz bez torba

Nitekim başta patates olmak üzere 15.00’e doğru kimi ürünler tükendi. Ancak kısa bir süre sonra yeni ürünler geldi ve satış devam etti. Birkaç gün içinde meyvelerin de eklenmesi beklenen tanzim satışta şimdilik patates, soğan, domates, ıspanak, çarliston biber, patlıcan ve salatalık var. Kilogram sınırlaması bulunmasından dolayı soğan ve patates en fazla 5 kilo, diğerleri de 2 kilo alınabiliyor. Vatandaş aldığı ürünleri belediyenin verdiği ücretsiz bez torbayla taşıyabiliyor.

Sırada yarım saat

Uygun fiyatlı ürün için vatandaşlar sıra oldu ve günün ortasına doğru iyice uzayan sırada en az yarım saat beklediler. Zabıta memurları da sıranın düzenini sağlamak için görev yaptı. Bazı vatandaşlar, marketlere göre yarı yarıya ucuz olan fiyatlardan memnuniyetlerini dile getirirken bazıları da uzun kuyruklardan şikayetçi oldu.

‘At, gruba at’

Vatandaşlar, ucuz sebzeyi gördüğünde telefonlara sarılıp eşe dosta ürün fiyatlarını haber verdi. Bazı vatandaşlar da fotoğraf çekerek Whatsapp gruplarındaki arkadaşlarıyla paylaştı.

Öte yandan çevredeki market ve manavlarda da alışverişin sürdüğü gözlendi. Buralarda domates 6-10, patates 3-4.5, soğan 3.5-4-5, ıspanak 6-10, patlıcan 8-12, salatalık 6-13, çarliston biber de 8-9 lira arasında satılıyordu. Buralarda alışveriş yapan vatandaşlar, sıra beklemek istemediklerini söylediler.

Şoke ettiler İndirimli fiyatlar sonrası...

Vatandaş memnun

Beşiktaş Meydanı’nda kurulan tanzim satıştan alışveriş yapanlar memnun olduklarını söyledi.

- Ali Işıklı (Emekli): “Marketler çok pahalı. Emekli maaşı belli. O yüzden marketlere gidemiyoruz.”

- Metin Değer (Emekli): “Burada yarı yarıya daha ucuz. Bu hizmetten çok memnunuz.”

- Şükran Özer (Öğretmen): “Markette domates 6.5 lirayken burada 3 lira. Aracılar aradan çıkınca ve üretici ve tüketici buluşunca bu iş oluyor. Memnunuz.” İSTANBUL Milliyet

Çocuğun 4. kattan düşme anı güvenlik kamerasındaAntalya'nın Kumluca ilçesinde 4. kattaki dairenin balkonundan düşerek ağır yaralanan 2,5 yaşındaki çocuğun düşme anı, güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber