Starbucks ABD’de 600 şube kapatıyor

ABD’nin Seattle merkezli ünlü kahve mağazalar zinciri Starbucks, ABD’nin çeşitli eyaletlerinde bulunan 600 şubesini zarar ettikleri gerekçesiyle kapatacaklarını duyurdu.

Mart ayı sonu itibariyle, son üç aylık cirosu geçen yıla oranla yaklaşık yüzde 28 oranında azalan Starbucks firması çareyi iş yapmayan ancak prestij olarak açık tutulan 600 şubesini kapatmakta buldu. Açıklama yapan Starbucks CEO’su Pete Bocian son dönemde cirolarında meydana gelen azalma ile ilgili olarak, “Zararımız genel olarak kötü olarak seyreden Amerikan ekonomisinin etkisiyle oldu” dedi.
Bozulan ABD ekonomisinin de etkisiyle 100 şubeyi kapatacaklarını açıklayan yetkililer, bu sayının 600’e çıkacağını ve kapanan şubelerdeki bin 200 kişinin farklı Starbucks’larda istihdam edileceğini bildirdi.  Starbucks Türkiye, operasyonun  Türkiye’yi etkilemeyeceğini açıkladı.

Bu kez Rusya! 'Bayrak rezaleti...'Rusya, ABD'nin Suriye'de Fırat Nehri üzerindeki Tişrin Barajı'nda boşalttığı üsse yerleşti. Üsteki devir teslimin Rus bayrağı ve terör örgütü YPG/PKK flamasıyla yapılması dikkati çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber