Şubeler bugün açık

Şubeler bugün açık

HSBC'nin merkezine düzenlenen saldırı sırasında binada bulunan Genel Müdür Piraye Antika, binadan çıkıp acil durumlar için daha önceden Esentepe'de oluşturulan 'kriz yönetim merkezi'ne geçerek kriz operasyonunu yönetti.
Saldırının hemen ardından, binadan ayrılırken "Şu ana kadar üç ölümüz var" diyen Antika ve bankanın tüm üst düzey yönetimi, Esentepe'deki HSBC kriz yönetim merkezine gitti. Merkezde tüm banka kayıtlarının kopyalarının yer aldığı ve hiçbir veri kaybı olmadığı öğrenildi.

400 kişi çalışıyor
Esentepe'deki kriz merkezinde yapılan üst düzey toplantının ardından, bankacılık operasyonlarının da buradan yönetildiği öğrenildi.
Saldırının olduğu HSBC binasında 400 kişi çalışıyor. Banka personeli patlamayla birlikte dehşetli bir şekilde sallandıklarını ve toz bulutu içinde kendilerini dışarıya zor attıklarını söyledi. Saldırı sonrasında olay yerinde görüştüğümüz ve olayın şokunu yaşayan banka personeli ilk anda deprem olduğunu sandıklarını ancak şiddetli sarsıntıyla birlikte bombalama olayını algıladıklarını söyledi.

Finansçılardan tepki
Zincirlikuyu ve Levent güzergâhı birçok finans kurumunun olduğu bir bölge. Burada bulunan BDDK binasındaki personel dahil olmak üzere çevredeki finans kurumlarında çalışanlar da patlamanın şiddetiyle dışarı çıktı. Zincirlikuyu'da çalışan finansçılar saldırıları şiddetle kınadı.

Patlamadan sonra HSBC, müşteri ve çalışanlarını tehlikeye atmamak için, şubelerini Türkiye genelinde iki saat erken kapatma kararı aldığını açıkladı.
Yapılan yazılı açıklamada,"Müşteri ve çalışanlarımızı tehlikeye atmamak için, şubelerimizi Türkiye genelinde bugün (dün) için saat 15.00'ten itibaren güvenlik nedeniyle kapatma kararı aldık. ATM hizmetlerimiz kısıtlı olarak devam edebilecektir. Ticari faaliyetlerimize yarın (bugün) itibariyle dönmeyi hedefliyoruz. HSBC Bank üst yönetimi görevinin başında ve duruma hakim." denildi.
İrtibat telefonları
Açıklamada ayrıca müşterilerin, (0212) 336 24 24 numaralı telefon ile (0212) 336 23 23 - (0212) 336 23 00 numaralı fakslardan Kurumsal Bankacılık Müşteri Yetkilileri'ne ulaşabilecekleri bildirildi.EKONOMİ


Türk Manhattan'ı sarsıldı HSBC kararlı, gitmiyor...
Kara liste olmasın diye Dışişleri göreve
25.6 trilyona sigortalı
Bomba patladı borsa kapandı Merkez Bankası rahatlattı
Enkazdan çıktı, kriz toplantısı yaptı
THY güvenlik önlemini artırdı
'Saldırılar Türkiye'yi krize sürüklemez'
Uçuşlar sürüyor
Citibank önlem aldı
'Veri kaybı yok'

Genç kız yolda bulduğu 13 bin doları getirdi, kuyumcu sahibini bulduİstanbul Kartal’da yolda içinde 13 bin dolar olan bir zarf bulan genç kız, "Ben bunu yerde buldum sanırım sizin olabilir' diyerek kuyumcuya bıraktı. Paranın fotoğrafını çeken, sosyal medyada paylaşan kuyumcu, zarftaki dekonttan yola çıkarak sahibine ulaştı. Parayı sahibine veren Kuyumcu, " Bence parayı bulup getiren ve teslim eden kız benden daha gurur kaynağı. Alkışlanacak biri varsa bence o kız olmalı. Bu, bir zincirleme iyilik oldu." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber