Swissair AB’yi birbirine düşürdü

Swissair AB’yi birbirine düşürdü

Swissair AB’yi birbirine düşürdü

EKONOMİ SERVİSİ

İsviçre hükümetinin, iflasın eşiğinde bulunan ulusal havayolu şirketi Swissair’e yardım yapacağını açıklaması, Avrupa Birliği üyesi ülkelerin tepkisine yol açtı.
Avrupa Birliği Komisyonu tarafından yapılan açıklamada da Birliğin üyesi olmayan İsviçre’nin Swissair’e acil durum yardımı yapmasının doğru bulunmadığı belirtilerek, "Benzeri bir durumda Avrupa’daki havayolu şirketleri Swissair ve Sabena’yı örnek göstererek devlet yardımı isteyebilirler" denildi.
İsviçre hükümeti tarafından yapılan açıklamada da bunun bir yardım değil, limitli bir kredi olduğu belirtildi. Ayrıca AB’nin kendi üyesi olan ülkelerin hükümetlerine karşı düşmanca davrandığı vurgulanarak, ayakta kalmakta güçlük çeken havayolu şirketlerine, kredi verilmesine neden karşı olunduğunu da anlayamadıklarını kaydettiler.
EKONOMİ

Bakmayın böyle küçük göründüğüne! Tek ısırıkta...Antalya Akvaryum'un 'Tropikal Replite House' bölümünde, dünyanın en zehirli hayvanı olarak bilinen ve tek ısırıkta 150 insanı öldürebilecek kadar zehir üreten ok kurbağasının yanı sıra süt yılanı, kırmızı kuyruklu boğa, albino piton, sıçan yılanı, ağaç pitonu, ağaç boğası, tarantula örümcekler, akrep, zehirli kertenkele türleri sergileniyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber