‘Toprak yoksa çay yok’

Sürdürülebilir çay tarımının temelini oluşturan toprak sağlığının korunması amacıyla TEMA Vakfı ve Doğuş Çay iş birliği ile 2016’da Rize’de yürütülmeye başlanan ‘Her Dem Toprak İçin’ Projesi devam ediyor.

‘Toprak yoksa çay yok’

TEMA Vakfı Başkanı Deniz Ataç, “Türkiye’de çayın sürdürülebilir üretiminin önündeki en büyük engel çay bahçelerinde kullanılan kimyasal gübrelerden kaynaklı toprak bozulumu ve toprağın aşırı asitleşmesidir. ‘Toprak yoksa çay da yok’ diyerek konuya çözüm getirmek için Doğuş Çay ile kimyasal gübrenin toprağa verdiği tahribat konusunda bir farkındalık programı başlattık” dedi.

Doğuş Çay Yönetim Kurulu Üyesi Harika Karakan Batallı da, “Çay bizim hem işimiz hem tutkumuz. Çay tutkumuz bölgedeki çay tarımının sürdürülebilirliği konusunda elimizi taşın altına koymamızı sağladı” dedi.

Alman turist evde ölü bulunduAntalya’nın Alanya ilçesinde, yerleşik Alman Uwe Szramek (57), vücudu isle kaplı halde evin banyosunda ölü bulundu. Etrafında çok sayıda mangal kömürü bulunan Szramek'in evinde yapılan aramada, 'Benim et çöpe atıyorsunuz en güzel' ve 'Türkiye her şey için teşekkür ederim' yazılı notlar bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber