Toroğlu'ndan pazarcılara kırmızı kart

Toroğlu'ndan pazarcılara kırmızı kart

       ANKARA'da kabzımallık yapan Uluslararası Futbol Federasyonu (FIFA) kokartlı eski hakemlerden, spor yazarı Erman Toroğlu, Türkiye'nin en büyük mafyasının Ankara ve İstanbul pazarlarında bulunduğunu öne sürerek, "Bu pazarlar üç dört kişinin elindedir. Türkiye Cumhuriyeti trilyonlar kaybediyor. Türkiye'de anormal vergi kaçağı var" dedi.
       Toroğlu, yeni çıkan Haller Yasası'na ilişkin görüşlerini Milliyet'e açıkladı. Toroğlu, vergi kaçağının önlenmesi açısından yeni çıkan `Haller Yasası`nın olumlu yönde etkili olacağını belirterek, "Türkiye'de devletten de zengin insanlar var. Devlet vergi kaçağını önleyemezse vergi babanın cebine gider. Türkiye'nin en büyük mafyası İstanbul ve Ankara pazarlarındadır. Bu pazarlar üç dört kişinin elinde. Türkiye Cumhuriyeti trilyonlar kaybediyor" dedi.
       Toroğlu, malın hale giriş ve çıkışında kontrol edilmesini istediğini ifade ederek, "Akışın disipline edilmesi gerekir. Ancak bizde kanunsuzluk daha cazip geliyor. Pazarcı, belediye denetlesin istiyor. Bu biraz siyasi. Halci Maliye denetlesin istiyor. Kavga da buradan çıkıyor zaten. Bu yasayla ikisini de Maliye denetliyor. Ankara'ya 200 kamyon mu giriyor? Bunun halden girişi ve çıkışı yapılsın. Bizim istediğimiz budur" dedi.
       Haller Yasası'nı eleştirenleri anlayamadığını belirten Toroğlu, "Pazarlarda kaçak mal satılsın mı istiyorlar. Dünyanın diğer yerlerinde de sebze meyve hallerden çıkıyor. Bu, dünyanın bir çok ülkesinde de böyle. Ancak bizde kanunsuzluk daha cazip halde. İngiltere'de Amerika'da yanlışsa bizde de yanlış. Ama gelişmelerle doğruya gidiliyor. Bu güzel" dedi.Polisin 'dur' ihtarına uymadıNevşehir'de polisin 'Dur' ihtarına uymayan sürücü ve 3 arkadaşı uzun süren kovalama sonucunda yakalandı. Sürücünün alkollü olduğu belirlenen otomobilde yapılan aramada ise pompalı tüfek ve bıçak ele geçirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber