Trump: Kripto para hayranı değilim...

ABD Başkanı Donald Trump, kripto para, bitcoin ve Facebook’un kripto para birimi Libra’ya savaş açtı. Eleştiride bulunan Trump, attığı tweet’le kripto para hayranı olmadığını bildirdi. Yaptığı paylaşımda bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin para olmadığını söyledi.

Trump: Kripto para hayranı değilim...

Trump, tweet’inde “Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin büyük hayranı değilim. Denetlenmeyen kripto para varlıkları uyuşturucu ticareti ve diğer yasal olmayan eylemlerde kullanılabilir. Ayrıca Facebook’un sanal para birimi Libra’nın da güvenilirliği çok az olacak. Eğer Facebook ve diğer şirketler birer banka olmak istiyorlarsa, kendi bankacılık ruhsatlarını alıp, diğer bankalar gibi hem ulusal hem de uluslararası bankacılık kurallarına uymalılar.

Paramız güçlü

ABD’de yalnızca bir para birimimiz var ve o da hiç olmadığı kadar güçlü. Dünyadaki en baskın para birimi ve her zaman da böyle kalacak” dedi. ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell ve İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney kripto parayı eleştirmişti.

Arayan da var mesaj atan da... İçeriden sızdırmışlar!İstanbul Aksaray’da gözaltına alınan uyuşturucudan kumara, sahte içkiden kaçak konsomatris çalıştırmaya kadar değişik alanlarda faaliyet gösteren suç çetelerine erketelik (gözcülük) yaptığı belirlenen bir şebekeye bilgi sızdırdıkları iddiasıyla, 11 polis hakkında soruşturma başlatıldı. Operasyonel bilgileri erkete şebekesine önceden sızdırdığı iddia edilen 11 polisten 5'i gözaltına alınırken, 5'i ise ifadeye alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber