Türk iç giyim devi romanya’yı fethetti

İç giyim, bacak giyim, ev giyim ve plaj giyim kategorilerinde faaliyet gösteren Penti, yurt dışı açılımını sürdürüyor.

Türk iç giyim devi romanya’yı fethetti

Dünyanın her noktasına yayılmak için kolları sıvayan marka başarılarına bir yenisi eklediğini duyurdu.

Agresif büyüme

Arnavutluk, Kosova, Makedonya, Gürcistan, Azerbaycan ve Suudi Arabistan’da yıllardır devam ettirdiği pazar liderliğini sürdüren Penti, Romanya’yı da bu listeye dahil etti. Marka 2019’da açacağı 5 yeni mağaza ile Romanya’da 45 mağaza sayısına ulaşacak. 2018 yılında Romanya’da 5 milyonun üzerinde ziyaretçi ağırladı.

Penti Giyim CEO’su Mert Karaibrahimoğlu, “Romanya’da pazar lideri olmak 2019 hedeflerimizden biriydi. Yılın ilk yarısında bu hedefe ulaşmak bizleri oldukça mutlu etti. Romanya’da izlediğimiz ve kısa sürede büyük başarıya ulaşan iş modeli, bundan sonraki süreçte yeni giriş yapacağımız pazarlar için son derece başarılı bir prototip niteliğinde. Aynı projeksiyonla Romanya’nın ardından Kazakistan pazarında da agresif büyümemizi sürdüreceğiz” dedi.

Şili'de 'ulaşıma zam' protestosu, şiddet eylemine dönüştüÜlkede, özellikle başkent Santiago'da hayatı durma noktasına getiren gösterilerde 3 kişi hayatını kaybetti, 960 kişi tutuklandı. Şili ordusu, başkent Santiago için dün ilan edilen sokağa çıkma yasağının uzatıldığını duyurdu. Şili Devlet Başkanı Sebastian Pinera, 'Bütün yurttaşlarımızı bu zor zamanda birlik olmaya, ülkemizi ve büyük çabalarla inşa ettiklerimizi korumaya davet ediyorum. Şiddet olaylarına karışan bir grubun birlikte kurduğumuz onca şeye zarar vermesine izin veremeyiz' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber